6/23/2016 02:21:00 PM

Wydawnictwo PROMIC- Sen Świętego Antoniego

Czy zastanawialiście się kiedyś jak dziecku przekazać wiarę w Świętych? Jak wyjaśnić pewne kwestie związane z wiarą, z Kościołem? Ja osobiście bardzo często, zazwyczaj wtedy kiedy syn łapie za obrazy na ścianie, czy np za mój krzyżyk od bierzmowania. Właśnie w tych chwilach szukam odpowiednich słów, odpowiednich dla myślenia prawie 3latka.

Ja jestem wierząca i chciałabym od małego uczyć syna tego co mówi Pismo Święte, ale w sposób zrozumiały. Pamiętam jak mama prowadzała mnie do kościoła i była bardzo zła, że ja się kręcę, że rozmawiam, że mówię "ile jeszcze, kiedy do domu?" . Działo się tak, bo nikt nie próbował wyjaśnić mi na dziecięcy rozum o co w TYM chodzi, w Tym znaczy w Kościele, Wierze, Piśmie Świętym. Ostatnio odkryłam niesamowite Wydawnictwo- PROMIC. Czemu niesamowite? Dzięki książeczkom i kolorowankom tego wydawnictwa mam naprawdę ułatwione zadanie. Zadanie przekazania dziecku istoty Wiary.

Sen Świętego Antoniego to przepięknie ilustrowana, dość krótka, ale za to bardzo wesoła i pouczająca bajeczka. Bajeczka, która uczy dziecko nie tylko kim jest Świety Antoni, ale także pokazuje dziecku jak ważną rolę w Niebie św. Antoni pełni. Przy okazji dziecko dowiaduje się, że każdy z nas ma swojego patrona, do którego można się modlić. Książeczka jest niewielka, naprawdę pięknie wydana, ilustracje są kolorowe i zaciekawią każde dziecko. Tekst choć krótki, to za to bardzo lekki, żartobliwy . Książeczkę czyta się z przyjemnością i wywołuje ona uśmiech na twarzy dziecka. Mój syn tak polubił historię o śnie św. Antoniego, że codziennie podaje mi ją do czytania. 
Sen Świętego Antoniego jak sam tytuł wskazuje opowiada o św. Antonim, który zmęczony pomocą każdej osobie, która coś zagubiła, udaje się na odpoczynek (sen). Sen, który trwa tak długo dla ziemskich dzieci, że postanawiają jedno po drugim prosić o pomoc swoich patronów by Ci odnaleźli św. Antoniego. Święty Antoni patron rzeczy zagubionych i odnalezionych, sam znika? Jak to możliwe? i co teraz poczną wszystkie dzieci i ich zagubione zabawki? Książeczka zawiera piękne ilustracje , na których poukrywano opisywane, zaginione przedmioty. W ten sposób dziecko nie tylko słucha opowiadania, ale i ma świetną zabawę bawiąc się w poszukiwacza .
Jak dla mnie książeczka jest rewelacyjna. Na pradę z jej pomocą można wiele dziecku uświadomić i przekazać. Uwielbiam takie książeczki dla dzieci, zwłaszcza że już teraz wiem jak łatwo mogę przekazać od najmłodszych lat swojemu dziecku prawdę o Panu Bogu i naszej Wierze.

Wszystkich Was, którzy chcieliby poznać inne piękne wydania książeczek zapraszam do odwiedzenia strony Wydawnictwa PROMIC oraz do odwiedzenia i polubienia wydawnctwam na facebooku.

12 komentarzy:

 1. Oj tak takie książki są potrzene

  OdpowiedzUsuń
 2. Powiem szczerze, że rewelacyjny pomysł na książkę, na pewno ją zakupie jak Tosia będzie troszkę starsza

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna książeczka można dziecku wiele wyjaśnić i wytłumaczyć

  OdpowiedzUsuń
 4. Też mamy tą książeczkę, jest super

  OdpowiedzUsuń
 5. ciekawa ksiazeczka ewelina tkacz

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna i bardzo wartościowa książeczka taka spodobała by się i mojemu synkowi :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wydaje się dość interesująca

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam podobne książeczki.uważam że sa fajnym rozwiazaniem jeśli chodzi o kwestie duchowe.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger