4/19/2016 06:13:00 PM

Irenaagd- Patelnia, łopatka silikonowa i tarka z pojemnikiem

Dzisiaj słów kilka o patelni, łopatce silikonowej i tarce z pojemnikiem i rączką. 


Zacznę od tarki z pojemnikiem, z wygodną rączką . Tarka mała, poręczna idealna do starcia sera do dekoracji, czy np starcia czosnku, albo gałki muszkatołowej. Tarka bardzo wygodna, do tej pory używałam zwykłej tarki, ale nie miałam pojemniczka i tak naprawdę wszystko robiłam podwójnie, bo taka gałka czy czosnek niestety więcej gdzieś się porozsypywał niż trafił na talerzyk. Pojemniczek to wygoda, bo mogę sobie go założyć w każdej chwili, a mogę trzeć bez niego, na przykład bezpośrednio na danie (ser). Tarkę łatwo się czyści. Wykonana jest ze stali nierdzewnej więc pod wpływem wody nie rdzewieje. Mnie osobiście bardzo przydaje się w kuchni, dlatego polecam. 
Patelnia o średnicy 24 cm z oryginalną szwajcarską powłoka nieprzywierającą . Patelnie masywna, ciężka, stabilna. W domu mam sporo różnych patelni, większość jeśli się krzywo postawi od razu spada na ziemię z płyty gazowej. Patelnia, którą otrzymałam jest naprawdę stabilna, stawiam i nie martwię się czy stoi o pół centymetra w prawo, czy o pól centymetra w lewo, bo wiem że nie spanie. Patelnia nie przywiera, dość długo się rozgrzewa, ale za do i dłużej trzyma ciepło i nie trzeba co chwile podgrzewać jedzenia. U mnie to było dość kłopotliwe, bo a to mąż wracał później z pracy, a to syn wcześniej wstawał i nie mogłam wycelować żeby razem jedli obiad. I grzałam co 10-15 minut któremuś od nowa, a teraz wrzucam na patelnię mięsko grzeję i przykrywam pokrywką i czeka na jednego z dwojga. Patelnia łatwo się czyści. A jedzenie jest naprawdę smaczne, nie przypala się, nawet jak się zapomniałam i już miałam wizję przypalonego kurczaka, okazało się, że tylko troszkę się spiekł, ale nie przywarł do patelni. Tak więc ominęło mnie też skrobanie patelni, bo nie przywiera.


Praktyczna do patelni okazała się łopatka silikonowa, bardzo fajnie się nią przewraca np naleśnik, ale i przydaje się do duszenia warzyw, czy mięska do  kebabów. Dzięki niej mam pewność, że nie porysuję powierzchni patelni, jest cieniutka więc naprawdę sprytnie idzie przewracanie nią naleśników. A najbardziej lubię nią robić jajecznicę , bo naprawdę super się nią miesza. Czyszczenie jest naprawdę proste, bo łopatka ma rączkę z plastiku a główkę z silikonu, który się nie odbarwia. Myję łopatkę ręcznie, przy użyciu ciepłej wody.
Zestaw jest bardzo praktyczny i bardzo pomocny  kuchni, ja jestem bardzo z niego zadowolona, bo łatwo się go czyści, a naprawdę ułatwiło mi to wiele kwestii w kuchennych rewolucjach;) Jeśli chcecie zakupić patelnię lub tarkę, czy też taką super łopatkę silikonową to zapraszam na zakupy do Irenaagd. Zapraszam także do polubieia ich na facebooku

7 komentarzy:

 1. Super mam łopatkę podobno do ciasta i nic nie zostaje ja pieke

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale super zestaw i idealny kolor,przygarnelabym..

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam silikonowe łopatki :o)

  OdpowiedzUsuń
 4. formy silikonowe sa super ewelina tkacz

  OdpowiedzUsuń
 5. Taki zestaw to ja bym z chęcią widziała w swojej kuchni :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger