4/04/2016 03:16:00 PM

Wydawnictwo NIKO- Pokażę co potrafię


Dziś pora na kolejną książeczkę od Wydawnictwa NIKO, tym razem będzie to książka autorstwa Pani beaty Krysińskiej ' Pokażę co potrafię". 
Książeczka zdecydowanie dla starszych niż mój Filip dzieci, myślę, że tak dla 5-6 latka . 

Książeczka która nie tylko wymaga od dziecka podejmowania prób wykonania zadań ze stronić, ale także wymaga od dziecka podjęcia prób samooceny, co moim zdaniem jest naprawdę bardzo pożyteczne. Dzieci nie tylko uczą się wykonywać zadania, ale kształtują swoją samoocenę, co na pewno przyda się im w dalszym życiu. Samoocena jest łatwa i często wymaga by rodzic czuwał nad dokonywaniem samooceny przez dziecko, by wskazać mu ewentualne poprawki, lub pomóc uwierzyć, ze jest bardzo dobrze, a nie jak sądzi dziecko dobrze, lub źle.Książeczka to zbiór różnych zadań, jedne prostsze inne trudniejsze, wszystkie uczą. Uczą na przykład rozpoznawać strony prawa, lewa, kierunki w górę, w dół. Ale także pozwalają dzieciom odkryć czy są lewo, czy praworęczne- jest ćwiczenie by dziecko rysowało po szlaczkach jedną i drugą rączką naraz. Książeczka nie jest jedynie do kolorowania czy pisania , ale można w niej wyklejać plasteliną, naklejać kolorowe bibuły, papiery  , wszystko w zależności od upodobań dziecka i rodzaju zadania do wykonania, a zadań jest naprawdę sporo i każde jest zupełnie inne i naprawdę ciekawa. A w dodatku to też swojego rodzaju skarbnica dla przedszkolanek na zajęcia z dziećmi, jeśli szukałyby nowych zadań, to w książeczce można ich znaleźć całkiem sporo, a przecież zadanie nie musi być wykonane wyłącznie w książeczce, można przygotować dzieciom swoje plansze, tak więc to swojego rodzaju pomoc dydaktyczna także.

Książeczka liczy 56 stron, a każda ze stron zawiera kolejne ćwiczenia i polecenia. Na każdej stronie dziecko znajdzie z lewym dolnym rogu miejsce z serduszkami do samooceny, gdzie po wykonaniu zadania dziecko musi dokonać samooceny wykonanej pracy.

Jak dla mnie książeczka jest świetna, a dziecko zdecydowanie wiele z takiej książeczki może się nauczyć i na pewno wiele zrozumie, a przede wszystkim wyrobi sobie samoocenę, co zaprocentuje w dalszym życiu:)

Zapraszam Was do odwiedzenia strony Wydawnictwa NIKO oraz do polubienia ich na Facebooku

7 komentarzy:

 1. Oj one sa fajne musze chyba je skompletować

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla moich Skarbów również jeszcze nie, nie mniej jednak to książeczka bardzo fajna, lubię takie gdzie podczas zabawy dzieci i sie uczą

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo mi sie podoba :) ewelina tkacz

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa książeczka z różnorodnymi zadaniami.Motywuje dziecko do kolejnego działania,

  OdpowiedzUsuń
 5. jeszcze trochę i mój starszy dzieiaczek będzie zajmował się takimi książeczkami

  OdpowiedzUsuń
 6. Książeczka dobrze mi znana i również uważam że warta polecenia :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger