7/25/2016 10:30:00 AM

Wydawnictwo MD- Morskie Przygody

Pewnie wiele osób zna wydawnictwo MD, my bardzo je lubimy, a dzisiaj mamy dla Was propozycję bajki, łamigłówki i kolorowanki w jednym.
Morskie przygody to ksiązeczka formatu A5 z miękkimi, ale za do bardzo bawnymi stronicami. Każda strona, nawet wewntętrza część okładki jest zagospodarowana. W książeczce znajdziemy super kolorowanki między innymi na wewnętrzej stronie okładki. Ciekawe zadania, łamigłówki do rozwiązywania wspólnie, rodzinnie, bo oczywiście najfajniejszy czas to wspólne zabawy i wpoólne czytanie:)
Ksiażeczka zawiera także przepiękne opowiadanie, baśń o Koralowym Królestwie. Baśń opowiada o syrence Marinie i jej siostrach. Marina lubiła ludzi, jej siostry nie dlatego swoich syrenim śpiewem mąciły w głowach marynarzy, a ci gubili drogę do domu i tym samym skazani byli na śmierć , na morzu. Syrenka Marina postanowiła coś z tym zrobić, posłałą więc rybkę Felusia do czarodzieja Oceaniusza, by ten pomógł jej przekonac swoje siostry do nie krzywdzenia ludzi. Oceaniusz postanowił pomóc, rzucił zaklecie, Marina miała dopilnować by jej siostry nie obudziły się ani razu w nocy. Niestety stało się , zły rekin zmącił spokój wieczoru i obudził śpiące siostry, które pod wpływen zaklecia zmieniły się w piękne, barwne rafy koralowe, a pośrodku raf stanął piękny pałać dla Mariny. Od tej pory smutna i obwiniająca się Marina pływa i śpiewa swoją smutną pieśń nad pięknym, barwnym i tajemniczym ogrodem koralowym otaczającym jej piekny pałac. 
Bśń jest bardzo wzruszająca, a do tego towarzyszą jej wielobarwne i przepieke ilustracje, obrazujące sceny z baśni. Nic wspanialszego , nic bardziej pobudzającego wyobraźnie dziecka niż własnie takie połączenie pięknej baśni i równie pieknych ilustracji. A po przeczytaniu baśni na kolejnych stronicach czekają łamigłówki i kolorowanki do wykonania przez dziecko.


Jak dla mnie tą książeczke naprawdę warto mieć. Dlatego polecam Wam Wydawnictwo MD oraz zapraszam do odwiedzenia i polubienia strony wydawnictwa na Facebooku.

10 komentarzy:

 1. Książeczka od Wydawnictwa Monika Duda z pewnością spodobałaby się nie jednej dziewczynce. Okłada z syrenką zachęca po to by ją otworzyć . Bardzo fajne połączenie bajki , łamigłówke i kolorowanki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczna. Kolorowa. Idealna :-) Tosia z pewnością chętnie by do niej zaglądała

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczna. Kolorowa. Idealna :-) Tosia z pewnością chętnie by do niej zaglądała

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ladna i ciekawa :) ewelina tkacz

  OdpowiedzUsuń
 5. Znam wydawnictwo MD ta książeczka to kolejna świetna propozycja dla dziewczynek.

  OdpowiedzUsuń
 6. ciekawa ładne obrazki i łamigłówki

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale bajeczna,kolorowa a to dzieci lubią najbardziej :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Morskie przygody brzmią bardzo ciekawie

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger