7/12/2016 01:32:00 PM

Wydawnictwo NIKO- Bajeczki do poduszeczki

Wakacje, piękny czas, ale i trudny. Trudny i dla nas, bo to nasze pierwsze poza domem wakacje. Kiedy łóżko obce, obce miejsce, obcy ludzie, dziecko boi się spać, dlatego ze sobą na wycieczkę zabrałam zestaw książeczek od wydawnictwa NIKO. Książeczki do poduszeczki to naprawdę świetne bajeczki dla dzieci, które są bardzo wesołe, pozytywne, barwne i wszystkie kończą się podobnie, nakłaniają małego czytelnika do snu.Bajeczko do poduszeczki to seria 5 kartonowych bajeczek: pingwinek, kotek, żółwik, słonik i miś. Wszystkie przepięknie ilustrowane, kolorowe i bardzo wesołe, cieszą oko małego czytelnika. Każda bajeczka opowiada krótką, wesołą i naprawdę ciekawą historyjkę, przygodę małych zwierzątek.
Każda z bajeczek kończy się podobnie, zbliża się wieczór i towarzyszący zwierzątku dobry przyjaciel radzi by wracać do domu i tam iść spać.

Bajeczki są naprawdę bardzo pięknymi opowiadaniami, pełnymi ciepła, radości i miłości, bez agresji, bez wszechobecnego w dzisiejszych czasach zła.


ŻÓŁWIK- bajeczka o żółwiku, który na dnie oceanu znalazł drogocenną perłę i chociaż wie, że to drogocenna rzecz pragnie z niej zrobić sobie uciechę- piłeczkę do zabawy. Jak pragnął tak zrobił, bawił się nią cały dzień, gdy przyszło zmęczenie żółwik zasypia na swojej perełce, na dnie morza, z uśmiechem na twarzy, wśród przyjaciół.SŁONIK- Tytułowy słonik znajduje na łące mały, czerwony balonik. Tenże czerwony balonik zabiera naszego małego słonika w podróż po niebie. Szczęśliwi ciut zmęczeni lądują na złocistej plaży i tam zasypiają szczęśliwi.MIŚ- to bajeczka o małym niedźwiadku, który był łakomczuszkiem, jak to misie. Szukał miodku, pszczółka go na miodek zaprosiła , ale nasz misio był tak łakomy, że utknął głową w dzbanie z miodkiem. Udaje mu się wydostać, cały umazany w miodku, ale najedzony i szczęśliwy zasypia obok dzbana po miodku. Wkrótce po nim zasypiają pszczółki i cały las.KOTEK- bajeczka o kotku i kłębuszku. Jak to kotki mają w zwyczaju lubią psocić i bawić się kłębuszkami, tak samo i nasz bajkowy kotek rozrabiał z kłębuszkiem . I po całej zabawie z kłębuszkiem , ciemnym wieczorem zasypia nasz mały figlarny kotek na kłębuszku.PINGWINEK- Bajeczka o pingwinku, który znalazł kostkę lodu i który docenił jej wszechstronne zastosowanie w zabawie. Kostka lodu była jego piłeczką, jego saniami, zjeżdżalnią a także karuzelką. Po całodniowych harcach z kostką lodu w towarzystwie mewy, mały pingwinek zasypia na kostce, a mewa tuż obok.Wszystkie książeczki są kartonowe, wykonane solidnie, nie łatwo będzie je podrzeć. Są zabawne, rymowane i bardzo kolorowe, dlatego każdemu dzieciaczkowi się spodobają.

My swoje zabraliśmy na wakacje i nie żałujemy:) 

Polecam Wydawnictwo NIKO i zapraszam także na ich stronę facebookową.

10 komentarzy:

 1. Oj fajen mój potrafi godzinami oglądac książki córa w jego wieku mazała po nich :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Idealne książeczki dla maluszka . Ogromnym plusem są mocne strony . Maluszek może oglądać bez obawy ,że kartki zostaną zniszczone :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super książeczki bogato ilustrowane i solidne mają kartki przetrwają nie jeden dziecięce rączki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. swietne ksiazeczki ewelina tkacz

  OdpowiedzUsuń
 5. NIKO świetne wydawnictwo,zresztą nie raz się przekonałam,książeczki w sztywnej okładce i ładne ilustracje,cóż więcej chcieć:)

  OdpowiedzUsuń
 6. bajeczki idealne dla każdego malucha

  OdpowiedzUsuń
 7. powiem szczerze, że moja Tosia kocha bajeczki, a Kubuś coraz częściej i w nie zerka. Prezentowane są cudne :) mają śliczne ilustracje, przez co zapewne cieszą oczy dzieci

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger