12/23/2019 11:25:00 PM

EGMONT- PROPOZYCJA GIER DLA STARSZYCH

Jeśli szukacie ciekawego, niebanalnego prezentu dla bliskiej osoby, która niekoniecznie jest małym dzieckiem;), to ja dziś przygotowałam wpis specjalnie dla Was z propozycjami dwóch gier, które lepiej sprawdzą się dla dorosłych niż dla dzieci. 

Gry wydawnictwa Egmont są zawsze starannie wykonane więc nie będę się aż tak bardzo skupiała na wykonaniu, elementach, bo już niejednokrotnie udowadniałam, że są bardzo staranne i naprawdę najwyższej jakości. 

W moim odczuciu gry, które lepiej pasują dla dorosłych niż dla dzieci, bo i też dorośli lepiej się przy nich bawią są ;


- DOPASOWANI 
- POLSKA LUXTORPEDA ODJAZD 

Pierwsza z nich sprawdzi się na spotkania par, małżeństw, bowiem grać trzeba w parach (max 4 pary). To naprawdę świetna gra sprawdzająca jak dobrze jesteśmy zgrani, jak dobrze się znamy i przewidujemy. Oczywiście wcale nie chodzi tu o udzielanie identycznych słowo w słowo odpowiedzi, a jedynie odpowiedzi dopasowanych tj. takich które kojarzą się z tym samym, np kobieta - płeć piękna. Tak naprawdę te dopasowania to też kwestia umowna pomiędzy graczami, bowiem to my decydujemy czy te słowa są dopasowane. Pytania są różnorodne i naprawdę można świetnie spędzić czas w gronie przyjaciół, sporo śmiechu nieraz przynoszą odpowiedzi par. 
Każda z par dostaje po 2 notesiki, dla każdej z osób z pary i zapisujemy na nich odpowiedzi na pytania, a później je weryfikujemy z naszą drugą połówką pary. 
W skład gry wchodzą:
- instrukcja
- klepsydra odmierzająca czas
- plansza
- pionki 
- karty z pytaniami 
- notesy do zapisywania odpowiedzi
Gra może zająć sporo czasu, wszystko zależy od naszych ustaleń. Polecam ją dl dorosłych, bo z dziećmi czasem niestety ciężko się dopasować z odpowiedziami, ale ta gra to też fajny pomysł dla nastolatka, bo to gra imprezowa i może jakaś nastolatka, lub nastolatek wykorzysta ją na swojej imprezce, spotkaniu z rówieśnikami, jako formę ciekawego spędzeni czasu. 

Druga z gier Polska Luxtorpeda Odjazd to też moim zdaniem zdecydowanie gra dla starszych, chyba że mamy dziecko typowo wpatrzone w taką tematykę. Tu liczy się pamięć i refleks, dlatego dzieci z dorosłymi mają raczej marne szanse, za to dla dużych może okazać się świetną zabawą, ze sporą dawką śmiechu. Sprawdzamy w końcu jak dobrą mamy pamięć. 
Jest to gra karciana, kontynuacja gry Polska Luxtorpeda, w której zasady gry są takie same. 
W pudełku znajdziemy karty z poziomu podstawowego i zaawansowanego, w zależności który wariant gry wybierzemy. Karty zawierają zagadnienie dotyczące Polski i jej historii, które moim zdaniem nie jest wcale tak łatwo zapamiętać dorosłemu, więc dziecku też łatwo nie będzie. 
Cel gry to zapamiętanie kart umieszczonych na stole i jak najszybsze odgadniecie z jakiej kategorii i jaka karta znajduje się na odwrocie kart.  Grać można już w dwójkę więc świetnie sprawdzi się na zimowe wieczory.Zachęcam do odwiedzenia strony EGMONT 

2 komentarze:

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger