12/17/2019 10:58:00 AM

EGMONT- ROBLOX ROCZNIK 2020

Dzisiaj kolejna książka z Robloxem w roli głównej. Muszę przyznać, że bardzo polubiliśmy wszystkie książki dotyczące gier. Pozwalają nam one dokładnie poznać grę, zanim jeszcze młody człowiek zabierze się za aktywne uczestnictwo. Jak wiecie nie jestem zwolenniczką gier, tzn. nie mam nic do nich, ale nie uważam że są one potrzebne dzieciom w wieku przedszkolnym. Jednak codziennie po powrocie z zerówki słucham opowieści jak inne dzieci przechodzą kolejne plansze, opowiadają że budują, zbierają drewno etc. Gry takie jak Roblox czy Minecraft mają oznaczenia wiekowe i ja się do nich stosuje, ale nie oznacza to, że zabronię dziecku czytania książek o nich. 
Odkąd Filip zaczął samodzielnie czytać nie jestem mu potrzebna do długich godzin przed lekturą i zdecydowanie najbardziej wciągają go te o Robloxie i Minecrafcie. Ostatnio bardzo się cieszył, że jako jeden z dwojga dzieci w grupie znał Roblox, ale zna go od czytelniczej strony, a książki naprawdę dużo ciekawostek zawierają i pozwalają na świetne i naprawdę pomocne wprowadzenie do świata Roblox. Książka Roblox rocznik 2020 to zbiór informacji na temat świat Roblox, opowiada ona o tym co gracze stworzyli w świecie Roblox. Trzeba bowiem wspomnieć, że Roblox to miejsce, w którym gracze tworzą swoje światy, budują, tworzą historię, przygody, postacie. Ta książka jest ukoronowaniem tego co dotąd udało się stworzyć, najciekawsze miejsca, najlepsi deweloperzy, najlepsi twórcy, nagrody bloxy.
Książka dużego formatu, w twardej oprawie. W środku czeka na nas sporo ciekawostek, książka jest kolorowa, zawiera sporo faktów prosto z środka gry Roblox. Tworzona jest na zasadzie trochę jak encyklopedia wiedzy, co dodatkowo wzbudza zainteresowanie, podzielona także na kilkanaście rozdziałów. Informacje zawarte w książce pochodzą z najlepszego źródła, bo od członków społeczności Roblox oraz samego twórcy Roblox- Dave'a, znanego jako Builderman. To prawdziwa kopalnia wiedzy dla nowych graczy, ale także dla osób, które już grają, bo nie każdy przecież zna wszystkie miejsca, postacie czy gry w Roblox, które warto zwiedzić, zagrać, poznać. 
Książkę polecamy i dla młodszych i dla starszych dzieci, które interesują się tematyką Roblox, bo jest naprawdę bardzo ciekawa i inspirująca.
Polecamy jak zawsze EGMONT oraz GALAKTYKE CZYTALNIKA

2 komentarze:

  1. Bardzo fajna niejednemu fanowi by przypadłą do gustu

    OdpowiedzUsuń
  2. ciekawy blog, bardzo mnie zainteresowały tematy poruszone, polecę go znajomej

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger