8/09/2016 06:38:00 PM

Wydawnictwo PROMIC- Kolorowanka Życie Maryi

Dzisiaj ciąg dalszy mojej nauki, a w zasadzie nauki Filipka przeze mnie , nauki o Bogu. Tak jak już wczesniej wspominałam Wydawnictwo PROMIC  ma niesamowite książki i kolorowanki by nam tą kwestię nauki Wiary jakoś ułatwić.

Kolorowanki w zasadzie każde dziecko lubi, wiem że nie wszystkie dzieci lubią i potrafia ładnie kolorować. Takim przykłądem jest mój Filip, który koloruje jak mu popadnie, ale nie chodzi o to jak dziecko koloruje, ale co koloruje i co my, rodzice możemy w czasie niby niewinnej zabawy przekazać dziecku. 

Kolorowanka Życie Maryi jak sam tytuł wskazuje przedstawia życie Maryi. Każdy obrazek do pokolorowania przedstawia inną scenę z życia Maryi i jest on podpisany, tak by rodzic mógł przekazać pewne aspekty Wairy dziecku. Dodatkowo w środku kolorowanki znajdziemy tez naklejki, które są miniaturkami obrazków do kolorowania i trzeba je wkleić w wyznaczonym miejscu. Te naklejki stanowią wzór dla dziecka jakich kolorów użyć do pokolorowania dużego obrazka. 
Przyznam szczerze, że kolorowanka w wersji czarno- białej jest przepiękna i żal mi jej było dawać synkowi, który jeszcze mazgroli jak popadnie, dlatego tylko oglądaliśmy obrazki i powklejaliśmy naklejki w odpowiednie miejsca, a na kolorowanie przyjdzie czas. Oczywicie podczas oglądania opowiedziałam Filipkowi tyle ile potrafię opowiedzieć sama i czułam się spełniona.
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona taką formą przekazu , to znaczy że tak też można, bo przyznam szczerze kolorowanka z wizerunkiem Maryi  jest dla mnie dość odważnym krokiem, ale po poznaniu tej kolorowanki wiem, że to strzał w dziesiątke i taka kolorowanka świetnie sprawdziłaby się w szkołach i przedszkolach na lekich religii , bo to naprawdę bardzo dobra forma przekazu. Polecam Wam Wydawnictwo PROMIC i zapraszam do polubienia na Facebooku.

13 komentarzy:

 1. Czadami nie zdajemy sobie sprawy jakie przeslania mają takie malowanki. Tosia jeszcze za malutka ale za rok fajnie by tak ja uświadamiać

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam kilka takich kolorowanek innego wydanictwa i też nam przypadły do gustu ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super takiej nie widziałam jeszcze

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mało mam religijnych książeczek dla dzieci choć to kolorowanka to chętnie ją zakupię :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawe ewelina tkacz

  OdpowiedzUsuń
 7. Przypomniały mi się dawne czasy,kiedy to ja byłam dzieckiem.Fajna sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 8. ciekawa do kolorowania o życiu Maryi

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger