8/29/2016 03:50:00 PM

Wydawnictwo Ida- książeczki logopedyczne dla dziedzi od 0-3 lat

Dzisiaj chciałabym Wam polecić wspaniałą stronkę, gdzie dowiecie się i kupicie niezwykłe książeczki- książeczki logopedyczne. My mamy spore problemy z mową, ale i też spory dystans do lekarzy. Nie mogę tez zmusi na siłę syna do zajęć z logopedą, czy też wizyta u psychologa byłaby całkowicie bezsensowną stratą pieniążków. Dlaczego? Bo mój syn jak jest ze mną sam zachowuje się inaczej, odpowie, nie składa zdań, ale wszystko potrafi nazwać , powtórzyć , a wystarczy że wróci mój mąż i koniec, przepadł nie powie nic, nie wspomnę więc o zupełnie obcych osobach. Nie współpracuje z obcymi, więc i nie byłoby sensu iść na takie spotkanie bo fakt trafić na dobrego specjalistę, który to zrozumie to jeszcze i by się udało może coś popracować, ale byliśmy u dwóch "fachowców" co to tylko ocenić potrafią i skrytykować i żadnej pomocy:/

 

 Postanowiłam wziąć w swoje ręce ćwiczenia logopedyczne. Najpierw ćwiczyłam z Filipkiem przed lustrem układanie ust i języka, teraz dzięki książeczkom logopedycznym ćwiczymy dalej. Książeczki logopedyczne powstały z myślą o takich osobach jak my, którzy chcą coś zrobić, a dziecko niekoniecznie chce współpracować z logopedą, powstały z myślą o logopedach- jako pomoce do ćwiczeń z dziećmi. Są naprawdę bardzo praktyczne i co więcej napisane w sposób zrozumiały dla rodzica, a niejedynie specjalisty. Trzeba przyznać, że szukałam wcześniej jakiś pomocy logopedycznych, ale wszelkie książki nie były po protu dla mnie. Te książeczki są przede wszystkim dla dzieci, kolorowe obrazki, duże literki mają zachęcać dzieci do ćwiczeń, a ćwiczenia są bardzo przyjemne, są w zasadzie zabawą, więc dziecko nie odczuwa "pracy" , ćwiczeń jakie wykonuje.

Książeczki są podzielone na grupy wiekowe, w odpowiedniej grupie, odpowiednie ćwiczenia . Dzisiaj opisze Wam książeczkę dla najmłodszych.

Książeczka w kolorze różowym, przeznaczona dla najmłodszych, zawiera praktyczne ćwiczenia, które pozwolą nam samym- rodzicom ocenić czy dziecko ma problem z wymową, być może ze słuchem, bo nie zapominajmy często problem z mową to konsekwencja słabszego słuchu . Tu przestrzegam Was, pamiętajcie, że zaleca się,po każdym zapaleniu ucha, wizytę u laryngologa. W książeczce znajdziemy ćwiczenie właśnie na zbadanie słuchu- ukryć zegarek głośno tykający i kazać dziecku go po tykaniu odszukać. Znajdziemy też ćwiczenie na układanie ust i języka- np na dmuchanie wiatraczka.

Książeczka jest bardzo kolorowa, zachęca dziecko do zabawy , a zabawy są naprawdę ciekawe i co najważniejsze możemy je wszystkie wykonać w domu, bez stresowania dziecka obcym pomieszczeniem i obcymi ludźmi, którzy niestety nie zawsze są mili. Książeczka nie jest też droga, kosztuje ok 10 zł, a sama wizyta u logopedy to już wyższy koszt, a ja gwarantuje Wam mniej stresująca i dla rodzica i dla dziecka metoda nauki to książeczki logopedyczne.

Polecam Wa Książeczki logopedyczne oraz na Facebooku :)


10 komentarzy:

 1. Oj tak dzieci przy mamaie sa inne a przy obcych zamykają się w sobie :/ zalezy jeszcze od osoby z która sie spotka bo są tacy co potrafią więcej niż mam nawet ale takich to jak szukanie igły w stogu siana. a książeczki są super mam dla swojej 5 latki

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo cos i dla nas bo moja prawie 4latka jest wstydliwa fajnie byłoby z nia popracować

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna taka dla naszych maluchow Ewelina Tkacz

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój Mikołajek dużo dość mówi ale właśnie dużo nie wyraźnie.Ja go rozumiem a ktoś inny już nie wie o co mu chodzi.Książeczek logopedycznych żadnych nie mamy jeszcze nie mamy skierowania do specjalisty.Podsunęłaś dobry pomysł Kasiu muszę spróbować z taką książką i zobaczyć efekty.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie udało się wygrać na Testuję.. książeczki w grupie wiekowej 0-3 takie jak w opinii.
  Tosia bardzo dużo mówi ale przekreca i czasem wychodzi czeski film.
  My jestesmy na poczatku nauki ale potwierdzam ksazeczka jest rewelacyjna :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. posiadam książeczki i są świetne, zgadzam się w 100% z tym co napisałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z ciekawością zajrzałem na stronę Logopedyczne książeczki do poduszeczki . Obejrzałem wszystkie strony ,które można było zobaczyć od środka i wydaje mi się ,że taki książeczki w formie wierszyków są świetną pomocą logopedyczną zarówno w szkole jak i w domu . Moja córka ma kłopoty z wymową zwłaszcza sz cz . W domu cwiczy "gimnastykę buzi i języka " dmucha piórka , papieri oraz puszcza bańki przez słomkę . Powtarza wierszyki ... rymy itp. . ale książeczek niestety jeszcze nie mamy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. świetna książeczka, zwłaszcza, że lekarze do tanich nie należą i warto poćwiczyć z dzieckiem w domku

  OdpowiedzUsuń
 9. książki logopedyczne pewnie i nam się bardzo przydadzą

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger