8/01/2017 01:29:00 PM

Wydawnictwo RM- Plastelinowy alfabet


Dzisiaj przygotowałam dla Was kolejny książkowy wpis. Tak uwielbiamy w te wakacje książki, ale to chyba dobrze;) Plastelinowy alfabet to nie kolejna książka do czytania, o nie. To zupełnie inny rodzaj książek, jak dla mnie bardzo ciekawa propozycja dla dzieci. Twoje dziecko ma problem z nauką alfabetu, a może dopiero rozpoczynacie poznawać literki? Ta książeczka jest dla Was.
Plastelinowy alfabet to niezwykła książka, która uczy bawiąc, nauczy dziecko alfabetu, a nas dorosłych może nauczyć świetnie sztuki lepienia z plasteliny. To nie żart. Każda strona to kolejna literka alfabetu i wybrane zwierzątko, rzecz czy też baśniowe postacie, zaczynające się lub zawierające daną literkę alfabetu.Na każdej stronie mamy oznaczone kolory plastelin potrzebne do ulepienia danej postaci oraz ilustracje jak krok po kroku lepić.

Bardzo mi się to spodobało, bo przyznaje się bez bicia, z plasteliny lepiłam chyba w podstawówce i to pewnie na 3 z plusem;). Żartuję, ale tak na poważnie nie pamiętam kiedy coś lepiłam z plasteliny, bo teraz top jest ciastolina i gotowe formy, a tu jednak trzeba się postarać by ulepić coś ładnego.

Dziecko oczywiście może lepić samo z małą pomocą rodzica i tym samym uczyć się alfabetu, zapamiętując po postu przy okazji tworzenia.

Książeczka jest małego formaty, z miękką oprawą i przepięknymi ilustracjami gotowych dzieł z plasteliny oraz instruktaży jak krok po kroku lepić. Przyciąga wzrok dziecka, mój syn uwielbia oglądać te obrazki i teraz musimy zakupić zapas plasteliny by móc wykleić cały alfabet.

Książeczka jak najbardziej zasługuje na uwagę rodziców dzieci, które uczą się literek i mają problemy z zapamiętaniem kolejności, bo zdecydowanie stanie się ona wielkim ułatwieniem dla nich i przyjemną zabawo-nauką dla ich dzieci. My polecamy i uczymy się dzielnie:)

Zapraszamy do Wydawnictwa RM oraz do polubienia ich na Facebooku.

6 komentarzy:

  1. świetna córci by sie w 200% spodobała ona lubi i takie i cyferki i literki

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam książeczkę z alfabetem ale nie taką ciekawą.

    OdpowiedzUsuń
  3. Z taką książeczką nauka to fajna sprawa :-)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger