7/31/2017 05:30:00 PM

Wydawnictwo Aksjomat- Mam 4lata. Elementarz Przedszkolaka


Mój syn od września nareszcie stanie się przedszkolakiem, zaczynamy rok później, bo mamusi było ciężko rozstać się z synkiem, dlatego już dziś ćwiczymy i przygotowujemy się do tej ważnej zmiany. 


Oczywiście wcześniej też się bawiliśmy i uczyliśmy, ale teraz jakoś zdecydowanie łatwiej i szybciej przychodzi nam wypełnianie takich, jak ta książeczek.


Elementarz przedszkolaka to naprawdę świetna książeczka, która pozwoli dziecku nadrobić braki, czy też doszlifować jego umiejętności, których w przedszkolu dziecko uczy się cały rok. Elementarz przeznaczony jest dla 4latków, dlatego dla nas był on egzaminem, czy Filip będzie na tle grupy bardzo odstawał z powodu 1 roku mniej w przedszkolu.

W tym niezwykłym elementarzu znalazłam chyba wszystko. Są wierszyki, piosenki, rysowanie szlaczków, naklejanie naklejek, rysowanie, tworzenie laurek itd.  Ten elementarz to skarbnica pomysłów na cały rok dla rodzica, który w domu także ćwiczy ze swoją pociechą jego umiejętności przedszkolne.

Bardzo kolorowa, przyjemna dla oka i dorosłego i dziecka, ciekawa, zawiera tyle różnych zadań, że chyba nie ma dziecka, którego nie można byłoby nią zainteresować.

Książeczka jest tak złożona, że zaczyna się jesienią, a wiec wtedy kiedy dziecko idzie do przedszkola, a kończy na lecie, czyli okresie kiedy dzieci kończą przedszkole i mają wakacje. W książeczce znajdziemy przypomnienie o Dniu Babci, Dniu Dziadka, Dniu Mamy, Dniu Ojca i Dniu Dziecka. Znajdziemy pięknie pokazane pory roku, dzięki nie dzieci nauczą się rozpoznawać pewne zjawiska atmosferyczne, takie jak np. tęcza. Nauczą się tworzyć w prosty sposób laurki, śpiewać piosenki, nauczą się wierszyków. Poćwiczą także umiejętność kreślenia szlaczków, naukę liczenia (liczenie zwierzątek i rozróżnianie pojęcia więcej/mniej) rozróżniać położenie przedmiotów (na, pod, przed itp.) .

Książeczka wydaje się taka niepozorna na pierwszy rzut oka, a tak naprawdę jest niezwykle bogata. Pełna wiedzy i umiejętności, które przedszkolaczki powinny nabywać i szlifować na dalsze lata nauki.

Mnie osobiście bardzo się spodobała, bo już dziś mogę ćwiczyć z Filipem to czego wcześniej jakoś nie pomyślałam by ćwiczyć. Taki elementarz przydałby się na pewno w każdym domu z maluchem (nie tylko 4latkiem) bo zadania w nim zawarte świetnie sprawdzają się na deszczowe dni naszego lata.

Polecam i zapraszam do Wydawnictwa Aksjomat oraz do polubienia ich na Facebooku

7 komentarzy:

 1. Super przedszkole kiedyś i dziś to dwie rózne sprawy. Z jednej naprawde dobrze że są podręczniki i nawet 3-latki ćwicza i się uczą ale z drugiej strony potem dzieci mają spore róznice

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow super sprawa takie elementarz

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa propozycja dla przedszkolaka. ale widze, że choć jak Pani sama wspomniała syn później idzie do przedszkola nie mniej jednak z takimi zestawami książek jakie Pani proponuje będzie bardzo dobrym przedszkolakiem

  OdpowiedzUsuń
 4. Mikołajek we wrześniu skończy 4 lata i idzie do przedszkola więc elementarz będzie jak znalazł :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niedługo Tosia będzie mieć 4 latka :-) coś dla Niej :-)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger