7/21/2017 01:15:00 PM

Egmont- Moje bajeczki

Dzisiaj przygotowałam wpis o książeczkach z serii Moje bajeczki od Egmont.

Tym razem wybraliśmy sobie, aż trzy książeczki z tej serii:

Moje bajeczki o lokomotywach (Tomek i przyjaciele)
Moje bajeczki o Bobie Budowniczym (Bob Budowniczy)
Moje bajeczki o psikusach i psotach (Masza i Niedźwiedź)


Wszystkie trzy książeczki są bardzo do siebie podobne, to znaczy małe, podręczne, z pięknymi ilustracjami i świetnym opowiadaniami, które zostały zekranizowane i czytając je mój syn przypominał mi, że już widział tą bajeczkę :)


Tomek i przyjaciele. Moje bajeczki o lokomotywach. To zbór opowiadań o niebieskiej, niezwykle sympatycznej lokomotywie i jego przyjaciołach . Możemy poczytać o Karolku, o Felku, Haroldzie czy też Hirku. Każda bajeczka opowiada o nowych przygodach przyjaciół Tomka, wszystkie przygody jak zawsze dobrze się kończą, a Gruby Zawiadowca mógł być za każdym razem zadowolony z użyteczności swoich lokomotyw.


Masza i Niedźwiedź. Moje bajeczki o psikusach i psotach Maszy chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, a jej psoty prawie każdy rodzic zna. Mój syn swojego czasu uwielbiał Masze i Niedźwiedzia, szalał na ich punkcie, teraz z przyjemnością słucha kiedy czytam mu o kolejnych psotach Maszy. O tym jak Masza zapomniała o urodzinach Misia, a potem jeszcze zjadła cały jego tort, a sama na swoje urodziny zażyczyła sobie całej listy prezentów, czy też przygody z nowym telewizorem u Misia, to tylko dwie z kilku przygód tej małej dziewczynki. Książeczka jest pełna humoru, pełna psot i wygłupów małej dziewczynki i pełna cierpliwości Misia:)

Bob Budowniczy. Moje bajeczki o Bobie Budowniczym to ostatnia z książeczek jakie dziś dla Was chciałam opisać. Książeczka zawiera przygody dzielnej ekipy Boba Budowniczego, który zawsze ze wszystkim zdąży na czas i "daje rade" :) W książeczce możemy poczytać o budowie kosmicznej restauracji i Kici kosmitce. Możemy poczytać także o przygodach ekipy na planie Kosmicznych robotów 3. Podobnie jak z pozostałych książeczek większość opowiadań zostało zekranizowanych i czytają miałam przed oczami sceny wyjęte z bajeczki w TV.

Moim zdaniem Moje bajeczki to świetna seria dla dzieciaczków lubiących opowiadania do poduchy. Mój syn uwielbia kiedy mu czytam, nie że na dobranoc, bo na dobranoc nie czytamy, my czytamy w dzień. Ostatnio ma taką fazę na czytanie, że książeczka to za mało. Potrzebuje by czytać mu i dwie, trzy książki dziennie i możemy czytać nawet te same co już kiedyś czytaliśmy, byleby lubił postacie z bajki;) Lubi słuchać, leżymy wtedy razem na łóżku i czytamy, a on opowiada mi co jest na obrazkach, albo że widział tą bajeczkę w TV.  Serię Moje Bajeczki przeczytaliśmy jednego dnia, jedną po drugiej i sprawiły sporo radości. Syn najpierw przyciągnął ze sobą lokomotywki, później Masze i Niedźwiedzia, a na koniec jeszcze lalę Boba, całe łóżko zabawek;) Ale podczas czytania on słuchał i bawił się odpowiednimi zabawkami:)

Polecamy Egmont i zapraszamy do Galaktyki Czytelnika.

7 komentarzy:

 1. Tosia chcialaby Masze a Kubuś Tomka :-) fajny podreczny zestaw

  OdpowiedzUsuń
 2. Super juz widze minke dzieciaków jakbysmy takie miały :) bajeczki uwielbiają

  OdpowiedzUsuń
 3. Córa lubi te bajki, więc byłaby zachwycona :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Syn lubi te bajkę i córka też

  OdpowiedzUsuń
 5. widze że do każdej książki pani syn ma zabawki

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger