7/20/2017 11:00:00 AM

Egmont- Minionkowe szaleństwo

Minionki, Minionki wszędzie minionki. Wyskakują mi z lodówki, z szafki z ubraniami, wszędzie;)  Mój syn po prostu dostał szału na Minionki, zaraz po Smerfach oczywiście. Spodnie, bluzki, czapki wszystko z Minionkami, więc kiedy dotarła do nas przesyłka z książkami od Egmont nie było mowy by poczekał, żebym mogła zdjęcia zrobić, albo chociaż dawkować jedną książkę dziennie ;) Wszystkie na raz i tak do dziś już kolejny tydzień, wszystkie 5 sztuk książek z Minionkami zabiera ze sobą wszędzie.

Ale trzeba przyznać, że książki z Mionionkami od Egmont zapewniają atrakcji na kilka tygodni.


Pierwsza z nich "Gru, Dru i Minionki. Książka z tatuażami" opanowała nasz dom, Filip oczywiście zarządził tatuażowanie;) I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że mamcia tez chodzić musiała z tatuażem (miny ekspedientek w sklepie bezcenne). Książka zawiera 25 superowych tatuaży, a ponadto 32 strony przeróżnych zdań, większość jest na kolorowanie, dorysowywanie brakujących elementów na obrazkach, ale znajdziemy także zadania z labiryntem , czy dymki do uzupełnienia wymyślonymi psikusami . Książeczka jest kolorowa, a zadania na malowanie, rysowanie bardzo różnorodne więc każde dziecko znajdzie coś dla siebie w niej.

Druga "Gru, Dru i Minionki. 1000 naklejek" to prawdziwy hit. Tysiąc naklejek, bez ściemy każda inna, każda fantastyczna, kolorowa, z różnymi postaciami z filmu. Moje dziecko piszczało wręcz ze szczęścia na ich widok. Część naklejek oznaczona jest do stron, to znaczy poza naklejkami, książeczka także ma strony z ciekawymi zadaniami, na niektórych stronach wklejamy naklejki, al nie na zasadzie wklej, tylko zawsze mamy zadanie, a to po opisie przyporządkować naklejkę z postacią, a to po cieniu, a to trzeba wkleić naklejki tak by odpowiadały schematowi. Jest w niej sporo zadań, naklejanie, rysowanie, szukanie, kojarzenie i naprawdę wiele innych umiejętności ćwiczy dziecko podczas wypełniania tej książeczki, my z Filipkiem wypełniamy ją razem, bo jest to książka dla nieco starszych dzieci, ale mimo wszystko jego wiedza o minionkach jest tak duża, że niejeden raz zaskoczył mnie szybkością odpowiedzi na pytania.
Spora cześć naklejek jest do dowolnego wykorzystania przez dziecko, a więc może je wkleić do książeczki, ale także okleić np. pudełeczko śniadaniowe:)Trzecia "Gru, Dru i Minionki. Superalbum z naklejkami" Kolejna super książeczka, która zawiera mnóstwo naklejek, do wklejania na danych stronach albumu. Album jest niezwykle kolorowy, zawiera mnóstwo ciekawostek związanych z najnowszym filmem o Minionkach. Znajdziemy tu chyba wszystkich bohaterów z tego filmu. Do tego mnóstwo ciekawych zadań do rozwiązywania.Labirynty, projektowanie stroju minionka, kolorowanie, układanie rozsypanki literowej i wiele innych. Czwarta "Gru, Dru i Minionki. Szukaj i znajdź" to chyba nasza ulubiona książeczka. Ta książeczka nie tylko ćwiczy koncentracje, skupienie, uwagę, spostrzegawczość i uczy cierpliwości, ale jest tak kolorowa i w zasadzie zajmuje tyle czasu, że spokojnie moglibyśmy jechać na wczasy autem i nie martwic się o nudę. otwieramy książeczkę i mamy 2 stronice pełne rożnych postaci, niejednokrotnie jedna zachodzi na drugą i obiekty, które należy w tym gąszczu postaci odszukać. To naprawdę fantastyczna zabawa zajmująca sporo czasu, przyznaję się sama, jako dorosła czasem ciężko się szukało, bo oczywiście mój syn zawsze angażuje całą rodzinę w zabawę;) Więc wspólnie szukaliśmy obiektów, a na wszystkich stronach książeczki ukryto ich ponad 200. I tak naprawdę można szukać kilka razy, bo nie sposób po pierwszym razie zapamiętać, gdzie która się kryje i szukamy jakby na nowo;)

Ostatnia piąta" Gru, Dru i Minionki. Przewodnik po tajnych gadżetach i pojazdach oraz innych superowych rzeczach"
Ta książeczka jest dużo mniejsza niż pozostałe, zawiera typowo filmowe gadżety, pojazdy, a także postacie i ich opisy. I w niej znajdziemy mnóstwo naklejek, które możemy wykorzystać w dowolny sposób, mój syn wkleja je tam gdzie mu pasują;) Na filmie z najnowszymi Minionkami nie byliśmy, mamy zamiar obejrzeć, ale jeszcze nie teraz;) W kazdym razie z tej książki zdecydowanie najwięcej możemy dowiedzieć się o najnowszej produkcji, o wszystkich pojazdach skonstruowanych przez Minionki, Gru  czy innych. A także o broniach, o miejscach i o postaciach. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek, o których nie wiedzieliśmy wcześniej. Jak dla mnie bardzo ciekawa propozycja książki dla fana Minionków, bo mój syn po prostu oglądając same obrazki ucichł na dobre 2 godziny, a dziecko które samo sobie czyta, zniknie na kilka godzin z tą książeczką w swoim pokoju jak nic:)


Minionki to naprawdę niezwykłe stworzonka, które choć rozrabiają to bardzo je polubiłam, chociażby za duża dawkę humoru. Książeczki z najnowszymi filmowymi Minionkami od Egmont to prawdziwy hit, zawierają naprawdę sporą dawkę ciekawostek, naklejek, a przede wszystkim naprawdę dużo zadań, które uczą przez zabawę. POLECAM:)

Zapraszam do Egmont oraz do odwiedzenia Galaktyka Czytelnika.

7 komentarzy:

 1. super moje też kochają minionki moze nie aż taką miłóścią wielką ale książeczki by córcia polubiła

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne są te książeczki, moje dzieci je bardzo polubiły. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka z tatuażem i naklejkami to radosc moich dzieci

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne są te książeczki ale u mnie na topie wciąż Psi Patrol :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ile tu naklejek 😚😚super

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny zestaw dla wielbiciela Minionek

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger