7/21/2017 01:54:00 PM

Wydawnictwo Tadam- Pan Łasuch Miś, Pan Elegant Lis, Pani Detektyw Sowa

A Teraz mam dla Was kolejną porcję ciekawych książeczek na lato.

Książeczki wydane są w twardej oprawie, z twardymi stronicami, mały format idealnie nadaje się do podręcznej torby. Idealne dla maluszków i dla starszych dzieci.
Każda z książeczek opowiada o innym zwierzątku , każda z nich jest pięknie ilustrowana, kolorowa i pełna zabawnych sytuacji. Pisane są w formie dialogów, w formie komiksowej troszkę. Bardzo mi się spodobała ta forma, bo obrazeczek przedstawia sytuację i jednocześnie mamy w dymkach wypowiedzi zwierzątek, tak przedstawione krótkie historyjki wciągają mojego syna jak mało które komiksy.


Pan Elegant Lis to opowiadanie o Lisie, który całą ferajnę leśną przyozdabiał piórkami, aż nagle pojawił się tam pingwin. Pingwinek bardzo chciał wrócić do swojego domku, więc ze wszystkich piórek, które zdobiły leśne zwierzęta stworzyli żagiel do łódki pingwinka. Lis w tym opowiadaniu to dobre zwierzątko, dbający o elegancję, o modę wszystkich zwierzątek. Piórka, którymi przyozdabiał pozostałe zwierzątka posiadał od kurek z zagrody, które przekonał, że najmodniejsze jest bikini.Pan Łasuch Miś opowiada o Misiu, który wykrada miodek od pszczółek. Te wściekłe na niego, gonią go , szukają po całej łące, polanie. Na samym końcu jednak okazuje się, że Miś zaprasza wszystkie pracowite pszczółki na pyszny piernik z miodku.

Pani Detektyw Sowa to opowiadanie o sowie, która próbuje rozwikłać zagadkę zniknięcia żołędzi mając po drodze sporo zdarzeń. Szuka na łące, nad wodą i w wodzie, nawet w lesie, dopiero gdy zaczyna padać i chce schronić się w dziupli odkrywa, że to wiewióreczka je schowała, robiąc zapasy na zimę.

Książeczki są króciutkie, pisane dialogiem, bardzo zabawne, bardzo ciekawe i dla dzieci na pewno bardzo wciągające w akcję. Mój syn czekał aż się dowie co z żołędziami oraz czy Miś wywinie się pszczółką. Bardzo fajny pomysł na komiks dla najmłodszych właśnie w takim wydaniu. Nam osobiście bardzo przypadły do gustu, można je zabrać w drogę i zająć dziecku trochę dłużącą się podróż autem właśnie takimi ciekawymi książeczkami. Ich sztywne stronice to duży plus, bo i sprawdzą się dla malucha i dla nieco starszego dziecka, tak jak mój Filip.
Polecam Wam Wydawnictwo TADAM i zapraszam na ich Facebooka

8 komentarzy:

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger