7/24/2017 12:26:00 PM

Fabryka Kart Trefl Kraków- Edu-Piotruś

Czy wiedzieliście, ze gra w karty może być edukacyjna? Jeśli nie, to dziś przedstawiam Wam Ed-piotrusia, gra w karty dobrze znana, które od dziś pozwala naszym dzieciom na naukę.


Edu-piotruś to połączenie gry w karty z nauką. Nauką, no właśnie czego? W zależności od rodzaju kart jakie sobie wybierzemy dziecko uczy się innych rzeczy. Ja na przykład wybrałam sobie Edu-Piotruś godziny oraz Edu-Piotruś przeciwieństwa.

Edu-piotruś godziny, uczy dziecka rozpoznawania godzin oraz pory dnia. Zadaniem dziecka jest dobranie w pary 2 kart o tej samej godzinie, ale różnych porach dnia. Karty przedstawiają różne czynności i tak np. o 8 idziemy do szkoły (rano) i o 8 bierzemy kąpiel (wieczorem).
Gra się tak jak w zwykłego Piotrusia, a więc wygrywa ten kto pozostanie bez kart jako pierwszy. Przegrywa ten kto zostaje z Piotrusiem, czyli kartą bez pary.

Edu- piotruś przeciwieństwa . Podobnie jak w pierwszej grze dobieramy pary, tym razem przeciwieństwa, czyli na przykład młody-stary, lub brudny-czysty, czy też dzień-noc. Wszystkie karty są ponumerowane, dla ułatwienia, gdyby dla dziecka trudno było dobrać przeciwieństwa, w ten sposób dziecko szybciej się uczy. 

Karty nie zajmują wiele miejsca więc można je ze sobą zabrać wszędzie, do tego jest to taka gra, w którą można bez problemu grać całą rodziną, dobrze się bawić a przy okazji uczyć dziecko.

Karty są kolorowe, dość giętkie, ale nie sa one przeznaczone dla małych dzieciaków, tylko dla 4+ więc nie muszą być grube i sztywne. Zasady Piotrusia sa proste więc dzieciom naprawdę przyjdzie bez trudu ta gra karciana. No a przede wszystkim możemy potrenować z dzieckiem kilka dziedzin. Ja przedstawiłam dwie, ale są także Edu-Piotruś Prawda/Fałsz, Edu-piotruś dawniej-dzisiaj, Edu-piotruś Homonimy, Edu-piotruś Rebusy/Komos.
Dla starszaków na pewno sprawdzi się na wyjazdy i na deszczowe dni, dlatego polecam Wam, bo nie są drogie (niecałe 4 zł sztuka) .


Polecam Fabrykę Kart Trefl Kraków i zapraszam na ich Facebooka.

6 komentarzy:

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger