3/19/2015 11:03:00 AM

AWM- Samolocik


Kochani moi dzisiaj chciałabym Wam pokazać nową książeczkę odKsiążeczkę z zabawką. Niby mała, niepozorna, a daje tyle radości- mowa i o zabawce i o książeczce.
Samolocik jest czytany przynajmniej raz dziennie, a później trwa zabawa - samolocikiem dołączonym jako gadżet, zabawka do książeczki.
Książeczka Samolocik to mała, niezwykle kolorowa, w twardej oprawie i z twardymi stronami, niezwykła czytanka o samolociku i jego podniebnych przygodach. czytanka, która rozbawi, która także wpływa na wyobraźnie i na rozwój mowy. Dlaczego tak uważam, w książeczce jest zwrot :
"Lekko wzniósł się, hen, do góry, 
połaskotał śmigłem chmury,
wiatr pozdrowił gromkim: wrr!"


 


I wiecie co im częściej czytałam młodemu tą bajeczkę, tym częściej obserwowałam jak mój synek zaczyna swoje "lala" zmieniać w "rara", a przecież bardzo często zdarza się, ze to właśnie literka R jest trudna dla dzieci. To tylko przykład jest, bo w książeczce jest więcej zwrotów, które wpłyną na rozwój naszych najmłodszych pociech. Ja przyznaje się, że synkowi opornie mowa przychodzi, a dzięki takim bajeczkom widzę, że próbuje coś mówić, czasem coś po swojemu, ale próbuje. Dlatego tez uważam, że książeczka Samolocik to strzał w 10.
 
Do tego samolocik, całkowicie bezpieczny i wykonany z wręcz niezniszczalnego materiału, czemu tak uważam? Mój syn potrafi zepsuć każdą zabawkę, no prawie każdą, a samolocik wciąż jest cały :)
Co więcej tak lubi ten mały samolocik, że chodzi z nim się nawet kąpać, nie wspomnę że oczywiście wypróbował swoje zęby na samolociku i ani śladu.

Mała, niepozorna czytanka z przezabawną fabułą, w trakcie której czytania można dodatkowo używać dołączonego do książeczki samolocika jako rekwizytu do pokazywania owych przygód, to fantastyczny pomysł. Dziecko nie tylko słucha, bawi się, ale także wyobraża sobie ten lot samolociku i znając dziecięcą wyobraźnie (troszkę starszych dzieci ) na pewno dopowiedzieliby ciąg dalszy przygód dzielnego samolocika.

Twarde strony z przepięknymi ilustracjami sprawiają, że książeczka tak naprawdę jest dla maluszków i tych ciut większych dzieciaczków. Zaciekawi każde dziecko, bo i ilustracje i czytanka i zabawka są niezwykle ciekawe i atrakcyjne dla maluchów. Polecam tą książeczkę, bo warta jest uwagi.


Książeczka Samolocik to tylko jedna z wielu z tej serii książeczek dla Malucha, więc na pewno znajdziecie dla Waszych pociech odpowiednie książeczki. Ja polecam odwiedzić wydawnictwo AWM i zapoznać się z ich bogatą ofertą książkową, jak również zapraszam Wasz do polubienie FB

5 komentarzy:

 1. swietne kolorowe obrazki, twarda orawa :) kolejna swietna ksiazeczka dzieci lubia takie gadzety :P

  OdpowiedzUsuń
 2. twarda oprawa nie do zniszczenia dla malego lobuza latwy jezyk zacheca do wymowy nowych slowek

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna książeczka i zabawka w jednym, czyli idealny prezent dla dziecka :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś idealnego dla mojego Mikołajka i ten dołączony samolocik :) Uwielbiamy takie książeczki a ta musi być w naszej kolekcji !

  OdpowiedzUsuń
 5. piękna książeczka z wielką radością będę czytał mojemu synowi a zabawka przyda się do jego kolekcji

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger