3/24/2015 11:37:00 AM

Nikwax- Czyszczenie i impregnacja wyrobów wypełnionych puchem i pierzem naturalnym

Co prawda zima ma się już ku końcowi, ale zawsze warto pamiętać i wyczyścić i zaimpregnować kurtki puchowe. Chciałabym Wam pokazać 2 preparaty od
Jeden służy do czyszczenia, a drugi do impregnacji wyrobów wypełnionych puchem i pierzem naturalnym.
 


Nie wiem jak Wy, ale ja kurtkę puchową lubię odświeżyć kilka razu w ciągu trwania zimy i niestety warstwa wodoodporna znika. No bo piorąc wypłukujemy te impregnaty i niestety czasem ludzie myślą wtedy "trzeba kupić nową kurtkę, bo ta przepuszcza wodę, nie trzyma już tak ciepła" etc.
Nic bardziej mylnego. Sama myślałam co tu zrobić, w końcu to moja ulubiona kurtka i co mam ją tak po prostu wyrzucić, bo przemaka. I wtedy właśnie dostałam przesyłkę od NIKWAX, a w niej te 2 preparaty. 

 


 
Kurtkę najpierw uprałam w mydle w płynie do czyszczenia wyrobów wypełnionych puchem i pierzem naturalnym, uprałam w pralce, bo mydło można użyć do pralki lub też do prania ręcznego.
Producent zaleca by prać jednorazowo w pralce tylko jedną rzecz, tak więc zrobiłam , nalałam 3 nakrętki płynu i ustawiłam program zgodny z tym co napisane było na metce kurtki.
Co ciekawe i nigdy wcześniej o tym nie słyszałam, a dowiedziałam się właśnie z etykiety preparatu Nikwax Down Wash, trzykrotne odwirowanie w pralce kurtki na niskich obrotach pozwoli rozbić zbite woda wypełnienie puchowe i tak naprawdę poza tym że kurtka wymagała jedynie dosuszenia, bo taki myk pomaga wysuszyć kurtkę, to jeszcze stanie się ona puszysta.  
Po upraniu kurtkę na mokro zaimpregnowałam Nikwax Down Proof - impregnatem do wyrobów wypełnionych puchem i pierzem naturalnym. Po raz kolejny skorzystałam z dokładnej instrukcji znajdującej się na opakowaniu preparatu. Znowu skorzystałam z prania w pralce, jest wygodniejsze a i czułam się jakoś pewniej, że w pralce bardziej równomiernie ten preparat nasiąknie kurtkę niz podczas prania ręcznego. Producent zaleca wlać 3 pełne nakrętki na 1 sztukę odzieży (w moim przypadku kurtkę) i nastąpić program "pranie syntetyczne" na 40 stopni i najniższe obroty . No i suszenie to tak samo jak w przypadku prania w Nikwax Down Wash 3krotne odwirowanie na najniższych obrotach.
Pogoda nas nie rozpieszcza ostatnio, a ja po operacji nie szaleje i nie rozbieram się pomimo wszystko w kurtki wiosenne, tylko skoro pada i wieje i jest be sięgam po moja odnowioną kurtkę zimową, przeszła juz kilka testów- testów na nieprzepuszczanie wody i powiem tak test zdała celująco. Preparaty są skuteczne, a co więcej mam wrażenie że moja kurtka się odnowiła, te wszystkie środki piorące które tylko ubijały puch, a teraz moja kurtka widać, że jest puchowa.
Polecam Wam nie tylko do kurtek, ale i też jeśli macie dzieci to do ich kombinezonów, rękawic, śpiworów, bo ja przekonałam się że można na nowo odzyskać wodoodporność ulubionych rzeczy i nie trzeba ich wymieniać:)

Zapraszam Was do polubienia FB  i do odwiedzenia strony NIKWAX.

5 komentarzy:

 1. srodek jest fajny i sprawdzony u mnie zdal egzamin

  OdpowiedzUsuń
 2. jest swietny u mnie tez sie sprawdzil :P polecam

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo interesujące produkty , nie słyszałam o nich ;)

  Buziaki

  xo xo xo xo xo

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam już o tych produktach i o tej marce jest świetna i warto ją polecać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. znamy i cenimy te produkty zawsze świetnie się sprawdzają i nie mieć ich w domu to grzech

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger