3/11/2015 09:53:00 AM

Bajdaraj- Miś Krzyś i Przyjaciele

Ostatnia książeczka od wydawnictwa


Ja wszystkie książeczki tego wydawnictwa jest przejrzysta, kolorowa i bardzo ciekawa. Wszystkie polecenia są napisane w sposób zrozumiały dla dziecka.


Zadań, a może raczej zabaw edukacyjnych jest sporo i różnych.Dziecko poznać może dzięki tej książeczce literki, pisownie wyrazów, figury geometryczne. Ponadto figury geometryczne należy należy pokolorować na odpowiednie kolory. Książeczki edukacyjne pomagają najmłodszym w pierwszych kontaktach z literkami i cyframi. Świetnym pomysłem jest dodanie strzałek wskazujących prawidłowy kierunek pisania.
 
Ćwiczymy również spostrzegawczość w zabawie "znajdź cztery różnice". Kolejna zabawa polega na dokończeniu i pokolorowaniu obrazka. Zwierzątko jest tak przejrzyście namalowane, że 5 czy 6 latek będzie mógł sam namalować takiego zwierzaka, nawet bez linii pomocniczej.


Do zestawu dołączone są także naklejki. Naklejki znajdują się na 2 środkowych stronach książeczki i jest ich 30. Nie ma problemu z ich odklejaniem, a miejsca gdzie należy przykleić daną naklejkę są bardzo czytelnie oznaczone.


Niestety mój synek jest jeszcze na książeczkę za mały, dlatego podarowałam ją mojej siostrze, tam z kolei chrześniak jest już za duży na niektóre zabawy, a córeczka siostry jeszcze pisać nie umie, ale mimo wszystko wspólnymi siłami świetnie się bawili uzupełniając kolejne kartki w książeczce.
Warto tutaj wspomnieć, że książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym 3-6 lat. Kosztuje naprawdę niewiele, a daje mnóstwo możliwości zabaw i nauki jednocześnie. Dziecko na sam koniec otrzymuje dyplom, co tez jest bardzo ciekawym elementem książeczki, bo niektóre dzieci (prawie wszystkie;)) lubią być nagradzane, za to że dzielnie wypełniały zadania, ze się uczyły. Poza tym książeczka poza polskimi nazwami zawiera tez nazwy angielskie, więc dziecko może uczyć się także języka obcego.
Myślę, że ta książeczka jest warta uwagi rodziców dzieci w adekwatnym do niej wieku, bo naprawdę wiele ciekawych zabaw i wiele umiejętności przez to ukształtować może taka książeczka, a jest ona tania (koszt to coś koło 6 zł)
Polecam więc odwiedzić Bajdaraj

4 komentarze:

 1. Dziecko ma frajdę z takich książeczek bo moja bratanica ma multum ich i ciągle się jej nie nudzą :) Zresztą wydawnictwo Bajdaraj ma świetnie książeczki edukacyjne i warto taki właśnie dziecku kupować

  OdpowiedzUsuń
 2. swietna ksiazeczka ktora uczy nasze dziecko moj jest za maly ale dobrze wiedziec na zapas wydawnictwo jest fajne wiec go polecam

  OdpowiedzUsuń
 3. Książeczka dobrze mi znana i tak jak ty uważam, że genialna :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książeczka ma coś w sobie i dzieci będą z niej chętnie korzystały a jak narazie mój Mikołajek musi poczekać na takie atrakcje

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger