3/14/2015 10:52:00 AM

Ksylitol- cukier brzozowy

Przychodzę do Was z propozycją zdrowia:)

dzięki współpracy zKilka słów od producenta:
Ksylitol jest naturalnym słodzikiem o barwie, konsystencji i smaku cukru, ale działającym na organizm z zupełnie odwrotnym skutkiem. Jest uzyskiwany najczęściej z drzewa brzozy. W jego cząsteczce jest 5 atomów węgla. W przeciwieństwie do cukrów sześcio- i dwunastowęglowych takich jak: glukoza, fruktoza, sacharoza i laktoza nie fermentuje w przewodzie pokarmowym.

Moja opinia :

Początkowo myślałam sobie, że to nie może być prawda i na pewno smakuje inaczej, że może jest mniej słodki etc. Wiem, że niedowiarkiem jestem ale fakt jest niepodważalny Ksylitol jest po prostu świetny. Podaję go przede wszystkim to naturalnych, liściastych herbat dla mojego synka. Mając do wybory soczki ze sklepu gdzie aż biało od cukru, postanowiłam podawać Filipkowi owocowe i liściaste herbaty, niekiedy niestety są one dość kwaśne i trzeba było je dosłodzić. Nie uznaję białego cukru dla dziecka, ani glukozy więc skoro syn ma już 17 miesięcy postanowiłam spróbować z cukrem brzozowym. I przyznaje, że jestem bardzo zadowolona, bo za każdym razem kiedy robię herbatę próbuje jej i jest naprawdę pyszna- słodka . 


Cukier brzozowy wskazany jest dla osób odchudzających się, a na wiosnę każdy się odchudza więc od razu podsunę Wam produkt. Udowodniono, że cukier brzozowy dostarcza o 40 % mniej kalorii niż zwykły, biały cukier. A więc 40 % mniej do spalania, ja np słodzę kawę, co prawda aż pół łyżeczki, ale skoro w tej pół łyżeczce cukru będzie o 40%kalorii mniej to ja jestem pierwsza żeby słodzić cukrem brzozowym. Poza tym mój synek od urodzenia był duży (wagowo i wzrostem) i teraz mimo wszystko staram się ograniczać mu niepotrzebne kalorie (czytaj te puste kalorie), a cukier brzozowy nam w tym pomaga. Ksylitol podnosi takze odporność i pozytywnie wpływa na walkę z osteoporozą. No i cos istotnego dla Pań, wpływa korzystnie na proces starzenia się, to znaczy spowalnia go , no a przecież każda z nas chce być jak najdłużej młoda. Tak więc drogie Panie i Panowi zapraszam do odwiedzenia sklepu Ksylitol a także na FB

6 komentarzy:

 1. swietny musi byc i napewno zzdrowszy

  OdpowiedzUsuń
 2. mialam okazje go probowac u znajomych jest lepszy od tego zwyklego

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie próbowałam a zdecydowanie mnie zachęciłaś, szczególnie tymi sporo mniejszymi kaloriami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy raz słyszę o tym cukrze ale zgadzam się,że wszystko co z brzozy np soki są bardzo zdrowe więc ten cukier również kwalifikuje się do kategorii zdrowej żywności.Lepiej wsypać jedną łyżeczkę takiego niż 2-3 zwykłego :) Z chęcią spróbujemy bo napewno warto :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe ciekawe...Jak można trochę zmniejszyć kalorie przy tym samym efekcie to warto sprobować choć nie narzekam na wagę to i tak warto dbać o siebie

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniała wiadomość nie znam lecz czytając chwalę :)
  Teresa S :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger