6/30/2015 11:20:00 AM

Bajdaraj- o skaleczonym paluszku

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić kolejną wspaniałą książeczkę wydawnictwa Bajdaraj "O skaleczonym paluszku"
Książeczka tak jak i poprzednia jest formatu A5, z lakierowanymi i pełnymi przepięknych ilustracji stronicami, których książeczka ma 16. 


Książeczka opowiada o grupce przyjaciół, którzy chcieli przygotować laurki na Dzień Matki. Każdy z przyjaciół zabrał się do pracy, malowali, wycinali, przyklejali, tylko jeden z nich Grześ miał kłopot z przygotowaniem laurki. Kolejne wyrzucał do śmieci. Zniecierpliwiony zaczął wycinać laurkę i ciąć ją we wszystkie strony, tak niefortunnie to robiąc skaleczył się w paluszek , który spuchł i bolał. Jedna z przyjaciółek- Marysia udzieliła Grzesiowi pierwszej pomocy. Oczyściła skaleczenie wodą utlenioną, przyłożyła bandaż i przykleiła plasterek. 
Bajeczka kończy się morałem, że nożyczek należy używać ostrożnie pod nadzorem rodziców.

Polecam serdecznie książeczkę, bo jej ilustracje i ciekawa forma zachęcą dzieci do uważnego jej słuchania i śledzenia losów bohaterów, a co za tym idzie na pewno i przekaz, który kryje książeczka trafi do naszych dzieci.  
 


Zachęcam do odwiedzenia strony wydawnictwa Bajdaraj, gdzie znajdziecie adresy księgarni, w których możecie zakupić książeczki, a także zapoznacie się z całą ofertą wydawnictwa.

5 komentarzy:

 1. trzeba się będzie rozejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. fajna ksiazeczka i pouczajaca a to plus :)

  OdpowiedzUsuń
 3. wspaniałe książeczki Lubie takie dla maluszkow i z moralem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój mały uwielbia przeglądać obrazki w książeczkach więc ta z pewnością go zainteresuje a gdy trochę podrośnie to i tekst też mu się przyda ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. książeczki dla dzieci są urocze,proste a zarazem takie piękne i ta tutaj taka jest

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger