3/22/2016 02:40:00 PM

Wydawnictwo NIKO- Cyfry Cyferki

Dzisiaj słów kilka o kolejnej wspaniałej książeczce edukacyjnej od wydawnictwa Niko. Książeczka ta przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-7 lat . Ale uważam, że śmiało można spróbować z młodszymi dziećmi.


Książeczka zawiera laminowane strony. do książeczki dołączony jest też pisak suchościeralny. Ale dodatkowo książeczka ta zawiera także naklejki z numeracją stron, by dziecko samo ponumerowało sobie strony książeczki.


Książeczka Cyfry, Cyferki jak sama nazwa wskazuje jest stworzona celem ćwiczeń pisowni i utrwalenia odpowiednich ruchów rączek, pisowni cyferek. Książeczkę można podzielić na dwie części. W pierwszej połowie książki każda strona zawiera osobną cyferkę od 1 do 10 z bardzo ciekawymi zadaniami, które pomogą dziecku zapamiętać jak piszemy daną cyferkę. Ćwiczenia bardzo przyjemne dla dziecka. Dodatkowo pod ćwiczeniami, na stronie dziecko ma do uzupełnienia 2 rzędy danej cyferki. Dzięki suchościeralnemu pisakowi dziecko może podjąć nieskończenie wiele prób, a tym samym utrwali pisownię cyferek. Druga część książki to zabawy sprawdzające dziecko, czy zapamiętało kolejność cyferek, ale także pojawiają się ćwiczenia dla starszych dzieci, na dodawanie, odejmowanie, porównywania liczb.
Książeczka jak zawsze zawiera ciekawą formę nauki, przez rysowanie m.in. rysowanie po śladzie. 
Jak dla mnie jest to naprawdę bardzo pożyteczna książeczka, dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które niekoniecznie lubią matematykę, książeczka pozwoli przekonać dziecko, że cyferki da się polubić. Kolejny już raz polecam Wam Wydawnictwo NIKO i zapraszam na ich facebooka.

7 komentarzy:

 1. oj cos dla mojej córy ma 4lata i uwielbia cyferki zna wszystkie do 100

  OdpowiedzUsuń
 2. Super książeczka do nauki.Dla mnie co prawda za wcześnie ale na przyszłość będę pamiętała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. jaka swietna choc moj troszke za maly :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świeyna i w sumie mój 3,5 latek już by mógł w niej pisać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. cyfry to jeszcze dla nas daleki temat

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger