3/02/2016 02:36:00 PM

GraiMY- Lokomotywa

A dziś mam dla was grę dla dzieci. Grę inspirowaną moim ukochanym wierszem Juliana Tuwima "Lokomotywa". Karty są do wypychania z kartoników, dzięki czemu przed pierwszym użyciem zajmują niewiele miejsca. Gra Lokomotywa podobna jest do typowego memory, podobna bo polega na odkrywaniu 2 kartoników i odszukiwaniu pasujących do siebie wagoników. Wagoniki na dole oznaczone są kolorami, dlatego w grę może na raz grać 4 graczy.
Wygrywa ten, który pierwszy odkryje cała lokomotywę danego koloru i odkryje dwa kartoniki dodatkowe. Gra Lokomotywa pozwala nie tylko na zabawę, ale i naukę liczenia i czytania. Gra okaże się świetną pomocą dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które niekoniecznie chcą się uczyć.

Kartoniki są twarde, obrazki na kartonikach są przyjemne dla oka i zachęcą malucha do zabawy. Gra Lokomotywa to 54 kartoniki . Do gry dołączona jest książeczka, dzięki której dziecko pozna cały wiersz Juliana Tuwima, a także zasady gry i warianty gry. Bo grać można w dwojaki sposób. Karty są grube, nie łatwo je wygiąć, toteż nawet małe dziecko ich nie popsuje, dla mnie to duży plus, bo gry planszowe zawsze kojarzyły mi się z pogniecionymi, podartymi, a tutaj karty są solidne .
Gra wydaje się być łatwa więc dzieci chętnie będą z niej korzystać. Ja uwielbiałam kiedy moja babcia opowiadała mi wiersz Lokomotywa, więc z przyjemnością będę korzystać z synkiem z gry Lokomotywa i Wam polecam. Zapraszam do odwiedzenia strony Wydawnictwa GraiMY 

8 komentarzy:

 1. Oj kochana to cos dla mojej córy uwielbia takie książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. fajna jest :) uwilebiamy takie gry

  OdpowiedzUsuń
 3. moj synek uwielbia pojazdy :) jest swietna ewelina tkacz

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna propozycja na spędzanie czasu z dzieckiem.Gra wygląda naprawdę ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 5. No to mam już prezent na dzień dziecka, młody będzie zachwycony

  OdpowiedzUsuń
 6. świetne,uwielbiamy takie kreatywne zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ciekawy pomysł na zabawę z dzieckiem

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger