10/24/2016 11:10:00 AM

Playprint- Mapa Zdrapka

Czy widzieliście mapę zdrapkę kiedyś? Jak pierwszy raz się z nią spotykam i powiem jedno, jestem nią oczarowana.

Zacznę od początku- opakowanie. Mapa jest tak pięknie zapakowana, że po pierwsze jest zupełnie bezpieczna jeśli chodzi o wysyłkę, po drugie nie trzeba dodatkowych opakowań, by taką mapkę podarować komuś w prezencie. 


Mapa na pierwszy rzut oka wydawać by się mogła zwykłą mapą świata, ale, no właśnie ale to mapa która na pewno dostarczy wielu przyjemności dzieciom i dorosłym.
U nas mapa zdrapka zawisła w pokoju synka, codziennie bawimy się w podróżników i odkrywamy , to znaczy zdrapujemy nowe miejsca na mapie, te które wybiera Filip. Pod ścieralną warstwą czai się zawsze kolorowa plansza- mapa. Filip ma z tego powodu wiele radości, że razem coś odkrywamy.
Moim zdaniem taka mapa to zabawa dla całej rodziny, ale też wspaniała forma nauki geografii. Sama pamięta miałam jakiś wstręt do nauki mapy w czasach szkolnych, uczyć się uczyłam raczej na pamięć i na tak zwane 3 razy Z (zakuć, zdać, zapomnieć). Z taką mapką zdrapką od Playprint nauka mapy to naprawdę wielka przyjemność.
Pod złotą folią zdrapki kryją się kraje, dlatego ciekawą opcją wspólnej zabawy może być też zaznaczanie na mapce miejsc, które zwiedziliście wspólnie. 


My z Filipkiem wybraliśmy zabawę w wielkich odkrywców, którzy każdego dnia są w innym kraju. Chciałam bawić się w poznawanie kultur, ale Filip jest jeszcze za mały na taką formę zabawy, a nie powiem że sama bym się czegoś więcej dowiedziała:) 
Mapa zdrapka to rewelacyjny pomysł na prezent dla osób lubiących podróże, ładnie prezentuje się na ścianie, jest mocna, trwała, więc powisi na ścianie długie lata. Jej rozmiary są idealne, to znaczy świetnie prezentuje się na ścianie pokoju dziecięcego, nie zajmuje wielkiego obszaru ściany, ale każdy kraj jest widoczny i wyraźny.
Moim zdaniem to super pomysł i dlatego polecam każdemu, kto ma w domu dzieci:) Przyda się Wam prędzej niż myślicie:)

Zapraszam na stronę Playprint Polska oraz do polubienia ich na Facebooku.

12 komentarzy:

 1. Super :) moje dzieciaki jednak by chciały na nowo i na nowo zdrapywać musiała bym ciągle mieć nową mapkę może jak będa większe :) ale na prezent w sam raz tez można kupić :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem szczęśliwym posiadaczem mapy i potwierdzam opinię- godne polecenia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale super sprawa :D Zdrapałabym wszystko za jednym zamachem :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudna :) ojj mnie też by korciło zdrapanie wszystkiego od razu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mapkę dobrze znam i jest świetną i do nauki i do zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. podoba mi sie :) ewelina tkacz

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawa forma jako zdrapki,mapa jest naprawdę rewelacyjna :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pomyśle o takim prezencie dla syna na Mikołajki ;) uwielbia gegrafie i historię :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. możliwość odkrywania kontynentów ciekawą metodą

  OdpowiedzUsuń
 10. Zabawa i nauka w jednym świetna jest ta mapa

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger