10/25/2016 01:36:00 PM

Wydawnictwo Ida- Seria zielona książeczki dla 3-latków

Dzisiaj pora na kolejny zestaw książeczek logopedycznych wydawnictwa Ida. Tym razem przyszedł czas na naszą ocenę książeczek serii zielonej- książeczek dla 3-latków


Seria zielona składa się z trzech książeczek:
"Zaczarowany języczek w krainie zwierząt"
"Zaczarowany języczek w krainie zabawek"
"Zaczarowany języczek i cztery pory roku".

Każda z książeczek na pierwszej stronie zawiera informacje o tym co powinien umieć 3-latek, oraz przydatne informacje na temat tego co powinno skłonić rodzica, by ten wybrał się ze swoją pociechą do logopedy. Moim zdaniem to świetny sposób na sprawdzenie samego siebie, bo niestety rodzice często bywają niezbyt obiektywni w ocenie.Każda z trzech książeczek jest moim zdaniem niezwykłą przygodą. Nie jest tylko zwykłą książeczką z ćwiczeniami, ona pobudza do zabawy, do wymyślania nowych ćwiczeń. My z Filipkiem nie zawsze potrafiliśmy wykonać dane zadanie z książeczki, ale starałam się je przekształcać, trochę może upraszczać, bo na przykład policzenie językiem ząbków u nas nie byłoby możliwe, ze względu na fakt, że nie umiemy liczyć (Filipek nie umie ;)) Wykonywaliśmy więc inne ćwiczenia, pokazywałam żeby próbował dotykać języczkiem każdego ząbka po kolei, bez liczenia. Niby małe uproszczenie, a wielka pomoc:) Filip chętnie uczestniczy w zabawach, które są proponowane w książeczkach, bardzo lubi też oglądać wesołe, barwne ilustracje, które na pewno zachęcają do wspólnej zabawy. 
Jak dla mnie książeczki logopedyczne są wielką pomocą. Możecie mi wierzyć i nie, ale odkąd mamy je w domu i wcale nie ćwiczymy każdego dnia, bo mój Filip jak każde dziecko miewa fochy i humorki złe, a mimo to od tego czasu z pojedynczych słów jakie wypowiadał (czyli mama, tata, baba itp. nie było ich wiele) teraz składa już proste 2- i 3- wyrazowe zdania, co prawda jak chce, ale zawsze to dla mnie duże osiągnięcie. Dlatego polecam Książeczki Logopedyczne :) I zapraszam także na ich Facebooka.

10 komentarzy:

 1. Są super mam takie dla mojej 5-latki
  uwielbia je a ja czasem sobie musze przypomniec jak się mówi prawidłowo :P

  OdpowiedzUsuń
 2. super ze poomagaja i widac juz efekty

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawe i sliczne ksiazeczki ewelina tkacz

  OdpowiedzUsuń
 4. znana mi seria i uważam że jest świetna, uczy, bawi, wspiera rozwój mowy i zawiera dużo cennych wskazówek dla rodziców:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo przypadła nam do gustu ta seria książeczek też ćwiczymy z Mikołajkiem.Warto je mieć :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie słyszałam o tych książeczkach...bardzo fajne... Renata Snoch

  OdpowiedzUsuń
 7. Polecam! warto od małego ćwiczyć z dzieckiem

  OdpowiedzUsuń
 8. Superanckie tytułu :)) Książeczki warte zakupu

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger