10/14/2016 11:52:00 AM

Kubuś- Książeczki

Jakiś czas temu do naszego domu zawitały książeczki ze sklepu Kubuś. Książeczki, które pomogą nam się rozwijać. Pomogą bo póki co Filipek nie do końca rozumie i chce się nimi "bawić" zgodnie z ich przeznaczeniem.
Rysuje szlaczki wydawnictwa GREG to książeczka, która świetnie nadaje się dla przedszkolaczków. Pamiętam jeszcze swoje czasu w przedszkolu kiedy mama, lub Pani zaczynały w specjalnych zeszytach, rysować szlaczki a ja miałam za zadanie dokończyć linijki każdego szlaczka. Teraz sprawa jest prostsza, bo mamy gotowe książeczki. W książeczce na każdej stronie znajdziemy jakiś rodzaj szlaczków do powtórki. Moim zdaniem jest to świetna metoda nauki precyzji ruchów dla dziecka. Świetna nauka przed rozpoczęciem przez dziecko pisania literek. Szlaczki pomogą rozwinąć pewne umiejętności. Wprawia rączkę, dzięki czemu po prostu się ona przyzwyczaja do pisania określonymi ruchami. 

 
 


Drugą książeczką, jaką dziś opisze jest książeczka tegoż samego wydawnictwa Moje pierwsze literki to także wspaniała pomoc dydaktyczna dla malusińskich. Książeczka to krok późniejszy jeśli chodzi naukę pisania. Każda strona to osobna literka, mała i duża oraz piękna ilustracja przedmiotu zaczynającego się na aną literkę, dzięki czemu moim zdaniem dziecko szybciej może zapamiętać pisownie literek, poprzez skojarzenia.
Literki jak i szlaczki mają zaznaczone strzałkami kierunki rysowania, dzięki czemu łatwiej będzie uczy dzieciaczka pisowni. Tak samo jak i szlaczki w moich czasach były specjalne zeszyty gdzie pierwsze literki pisała mama lub Pani przedszkolanka , a kolejne musieliśmy sami pisać. Tu mamy już gotową książeczkę, która pozwoli poćwiczyć dziecku i moim zdaniem jest ciekawszą formą niż zwykły zeszyt, co może dziecko dodatkowo zachęcić.


Moim zdaniem książeczki są bardzo pomocne, dlatego polecam Wam je i zachęcam do odwiedzenia strony Kubuś oraz do polubienia ich na Facebooku.

14 komentarzy:

 1. Mojej córci by się przydało ale mały uparciuch nie chce rysować a za rok zerówka i bedzie musiała :) oby jej chęć wróciła

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękujemy za recenzję,
  zapraszamy do nas na stronkę' mamy spory wybór książeczek edukacyjnych dla przedszkolaków oraz dla dzieci, które idą lub już usiadły w szkolnej ławce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie książeczki które zarówno uczą ale i bawią dzieci, dzięki czemu malec chętnie po nie sięga

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam książeczki edukacyjne, dziecko uczy się przez zabawę a to najlepsza metoda, bez stresów, fochów. Te prezentują się bardzo ciekawie, szczególnie ta druga, kolorowa więc przyciągająca wzrok :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszamy serdecznie, w ofercie mamy dużo węcej ciekawych książek niskich cenach

   Usuń
 5. Bardzo fajnie się prezentuje,dziecko bez nacisków na spokojnie może poćwiczyć literki i szlaczki.Będzie musiał i mój Mikołaj niedługo za takie się brać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne.. Uczą, bawią i pomagają ..

  OdpowiedzUsuń
 7. dobre książeczki do nauki dla najmłodszych

  OdpowiedzUsuń
 8. Z takimi książeczkami nauka idzie z przyjemnością

  OdpowiedzUsuń
 9. takie książeczki w domku to skarb

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger