8/04/2015 10:33:00 AM

Wydawnictwo MD - Bajki dla najmłodszych

Kolejna piękna książeczka dla dzieci Wydawnictwa MD, która warta jest uwag i którą warto mieć w swoich zbiorach, to zbiór bajeczek dla najmłodszych. 


Bajki są przepięknie wydane, w twardej, lakierowanej oprawie, ze śliskimi stronami, z którymi poradzi sobie nawet maluszek. Poradzi, czyli z łatwością będzie samodzielnie przewracać.
Bajeczki dla najmłodszych, to zbiór 3 niesamowitych bajek, każda bajeczka jest dość długa, na tyle, by wystarczyła jako czytanka przed snem (przy najmniej u nas), a więc mamy 3 dni czytania:)

Bajeczki dla najmłodszych to:
* Złotowłosa i trzy misie
* Kurka rudopiórka
*Trzy koziołki spryciołki


Wszystkie 3 bajeczki są bardzo ciekawe, nie ma w nich agresji, a każda z nich ma swój przekaz.

Złotowłosa i trzy Misie, to bajeczka o Misiowej rodzince, która wyszła ze swojej chatki, a po powrocie zastały swoją chatkę ciut zdemolowaną. Ich śniadanka były przez kogoś zjedzone, krzesełko połamane i kiedy odkryli kto za tym stoi były bardzo zdziwione, a mała złotowłosa dziewczynka bardzo się przestraszyła i od tej pory już wiedziała, że małe dzieci nie powinny bawić się same w lesie.


Kurka rudopiórka to bajeczka o kurce, która mieszkała ze swoimi przyjaciółmi: Białą gąską, kotkiem i pieskiem, ale ilekroć poprosiła ich o pomoc w pracach przy gospodarstwie, każde miało swoją wymówkę. Nikt nie pomógł jej przy uprawianiu pola, podlewaniu a nawet młócce, nie zdziwiło ją też, ze nikt nie chce jej pomóc w pieczeniu ciasta. Kiedy ciasto było gotowe zapytała się przyjaciół czy któreś z nich chciałoby spróbować jej wypieku, wtedy wszyscy byli chętni i gotowi, ale kurka okazała się mądrzejsza. Opowiedziała jak sama musiała robić wszystko przy ich gospodarstwie, przekopać ogródek, posiać, podlewać, zebrać plon i zabrać do młyna, gdzie przerobiono ziarna na mąkę, z której upiekła placek, pokroiła wypiek na kawałki i sama go zjadła, a jej 3 przyjaciół patrzyła z zazdrością.

Trzy koziołki spryciołki to bajeczka opowiadająca o 3 braciach koziołkach: Małym Koziołku, Dużym Koziołki i Wielkim Koziołku. Marzyli, by jeść jabłka z łąki zza rzeczki. Bali się jednak Trolla mieszkającego pod mostkiem- jedyną drogą prowadzącą do owej łąki. Któregoś dnia Mały Koziołek był bardzo głodny, dlatego postanowił przeprawić się przez mostek, w połowie drogi spod mostku wyskoczył Troll, by go pożreć. Mały Koziołek stwierdził jednak, że jest chudziutki i malutki i niewiele na nim mięska i namówił Trolla by ten poczekał, aż przez mostek będzie szedł jego duży brat- Duży Koziołek, Troll chwilę pomyślał i się zgodził, puszczając Małego Koziołka wolno. Duży Koziołek widząc, że jego młodszy brat przeszedł przez mostek również zapragnął przedostać się na łączkę. Ruszył tak jak jego brak przez mostek, a w połowie drogi wyskoczył na niego wielki Troll z zamiarem pożarcia, wtedy Duży Koziołek namówił go by poczekał na ich największego brata Wielkiego Koziołka, z niego będzie miał najwięcej mięsa. Troll kolejny raz się zgodził i przepuścił Dużego Koziołka na łączkę. Kiedy Wielki Koziołek był w połowie drogi, na mostku, Troll wyskoczył i chciał go pożreć, ale wtedy Wielki Koziołek pochylił się ubódł strasznego Trolla tak, że ten wpadł do rzeki, a Wielki Koziołek przeszedł resztę mostka i razem ze swoimi braćmi zajadał pyszne jabłuszka i soczystą trawkę na łączce.

 

Bajeczki są zabawnymi historyjkami, które na pewno spodobają się dzieciom i tym malutkim i tym większym, a piękne ilustracje jakie zawiera książeczka stanowią dopełnienie tych historyjek. Gorąco polecam książeczkę, bo kosztuje niewiele, a możecie mieć aż 3 bajeczki w jednej:)
Zapraszam do odwiedzenia strony wydawnictwa MD, oraz do polubienia ich na facebooku.3 komentarze:

  1. Ale wstyd Z trzech bajeczek znam tylko o Złotowłosej Czasxnadrobic zaleglosci Ksiazeczki sa fantastyczne

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka od razu podbiła moje serce.Ciekawa i kolorowa,bardzo wartościowa z pewnością musi się u mnie znaleźć :)

    OdpowiedzUsuń
  3. lubie takie książki dla dzieci,są mądre ciekawe ładnie oprawiona szata graficzna,idealna

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger