8/03/2015 01:53:00 PM

Wydawnictwo MD- Kurczaczek Lizaczek

Dzisiaj chciałabym Wam polecić kolejną, pięknie ilustrowaną książeczkę dla dzieci pt. Kurczaczek Lizaczek.


Książeczka formatu A4, z pięknymi stronicami pełnymi różnobarwnych ilustracji, z dodatkiem w postaci naklejek, które to dziecko ma za zadanie przykleić w wyznaczonych do tego miejscach. 


Bajeczka opowiada o Kurczaczku Lizaczku, który bawiąc się pod dębem dostał w głowę żołędziem, ten jednak twierdził, że to niebo wali się mu na głowę i że musi powiadomić króla. Podczas podróży do króla, o swoich złych nowinach zawiadomił kurczaka, kurę, koguta, kaczkę, gęś i indora, którzy przyłączyli się do niego by zawiadomić króla. Na swojej drodze napotkali jednak chytrego lisa, który przekonał 7 ptaków, że zna krótsza drogę do zamku, a te bez namysłu powędrowały za lisem. Chytry lis poprowadził ptaki wprost do jamy, gdzie czekały głodne młode lisy. 


Bajka to nie tylko opowiadanie, dzięki naklejkom dziecko uczy się rozpoznawać , porównywać , wybierać odpowiednie miejsca dla naklejek. 

 

W bajce są także wytłuszczone nazwy rzeczy, które dziecko ma za zadanie przykleić, tak więc uczy także rozpoznawania, uczy podstawowego słownictwa. Ta książeczka to też świetny pomysł do nauki czytania dla dzieci, które szybciej dzięki takim obrazkowym lukom nauczą się czytać, nazywać poszczególne przedmioty, uczucia. 


Jak dla mnie bardzo ciekawa książeczka i do tego zawiera mnóstwo naklejek, a dzieci uwielbiają naklejać, dlatego to ciekawa forma wspólnej zabawy z dzieckiem. 


Polecam :)

Zapraszam do odwiedzenia strony wydawnictwa MD, oraz do polubienia ich na facebooku.

5 komentarzy:

 1. FAJNA KOLOROWA KSIAZECZKA :) POLECAM

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja córka uwielbia taki e książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z dziecinstwa pamietam ze najbardziej lubilam ksiazki w tym formacie Te sa piekne i warte zakupu

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniała książeczka do nauki i zabawy,Mój mały co prawda jeszcze musi do niej podrosnąć ale same oglądanie obrazeczków już go cieszy.Warto ją mieć w swojej biblioteczce :)

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo fajna książka sprzyja w rozwoju dziecka,jest ciekawa i treściwa

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger