8/06/2015 11:47:00 AM

Znak.com- Bajki Misia Fisia


Bajki Misia Fisia to zbiór króciutkich bajeczek, króciutkich bo Miś Fiś może się skupić tylko na parę chwil. Bajki Misia Fisia trudno zrozumieć dorosłemu, czasem czytając miałam wrażenie, że są one niedokończone, urwane, ale przede wszystkim bardzo osobliwe. Czasem łamigłówki słowne zajęły mi chwilę i nawet mąż się ze mnie śmiał, że zapominam się i nie czytam dalej. Książeczka na pewno będzie podobać się nieco starczym dzieciom niż mój synek, ale za to niesamowite ilustracje oglądane są cały czas, zwłaszcza te końcowe, które najwięcej opowiadają o Misiu Fisiu.


Każda bajeczka to taka krótka opowiastka, czasem jakby urwana tuż przed zakończeniem, ale niektóre z nich są zrozumiała także dla takiej starej nudziary jak ja;) I bardzo śmieszne.  Moto tej książki to Mniej tekstu= lżej i tak jest. Mało tekstu, sporo ilustracji razem sprawiają, że zainteresuje dziecko, może nie za pierwszym razem, ale warto ją przeczytać kilka razy. Może nie za pierwszym razem wszystko jest zrozumiałe, ale za drugim, czy 10 już będzie. A czyta się bardzo szybko, bo opowiastki są przecież króciutkie :)
Bajki Misia Fisia idealne są na lata, są krótkie jak wakacje, radosne jak czas wakacji, zachęcają do refleksji (to rodzaj fraszek), są kolorowe jak lato, różnorodne każda bajeczka opowiada o czymś zupełnie innym, tak jak wiele przygód wakacyjnych.
 
 
Naprawdę za pierwszym razem kiedy ją przeczytałam nie byłam przekonana, że to są bajki. Ale ponieważ czyta się ją szybko, a mój synek lubi oglądać ilustracje, zaczęłam czytać kolejny raz i kilka z nich zrozumiałam i zaczęłam się śmiać, taki ich w końcu ich przekaz, kilka z nich skłoniło mnie do głębszej refleksji. Po 3 razie zrozumiałam jeszcze więcej, dlatego warto podejść do tej ksiązki po raz 3 i 4 i 10 nawet. Polecam bo i dorosłego potrafi nieźle poruszyć do myślenia:)
 
 
 
Zapraszam do odwiedzenia strony wydawnictwa ZNAK.COM oraz do polubienia ich na facebooku.

4 komentarze:

  1. Cos dla mojego synka bo krociutke A dluzsze skupienie nie jest jego mocną stroną A czytac uwielbia Lubimy takie krotsze bajeczki Czcionka przyjemna i jak jeszcze piszesz,ze z przekazem to naprawde warto posiadac i czytac

    OdpowiedzUsuń
  2. Coś dla mnie :) Są krótkie teksty a jakże wartościowe,fajne obrazeczki i taka książeczka z pewnością nie będzie nudzić nas :)

    OdpowiedzUsuń
  3. fajna książka szkoda tylko,że jak piszesz miałaś czasem trudności z interpretacją i zakończeniem opowiadania to co ma powiedzieć kilkuletnie dziecko

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger