11/02/2015 01:47:00 PM

Amicus- Ikea- Drewniana kolejka zestaw

Każdy pewnie znam IKEĘ, sklep, w którym ja znajduję praktycznie wszystko. Ale niestety ogranicza mnie ilość kilometrów. Dlatego dzisiaj chciałabym Wam, tym którzy tak jak ja mają daleko do Ikei polecić fajny sklep Amicus. W Amicus znajdziecie produkty z Ikei, ale nie tylko.

Ja dzisiaj chciałabym Wam pokazać, jak dla mnie i dla mojego syna idealny zestaw. Zestaw drewniany z ciuchciami. Zestaw, który znam doskonale, bo od ponad 5 lat gości w domu mojego chrześniaki i mojej siostry, a więc niejeden raz się nim bawiłam (tak ja byłam dobrą chrzestna co się bawi z chrześniakami, teraz chrześniak woli mojego syna, niż mnie, no cóż muszę chyba podkradać zabawki i w nocy się bawić;)) A już całkiem poważnie, zestaw jest rewelacyjny.

Mam w domu inne ciuchcie i tory, niestety musiałam je pochować, bo czasem kiedy Filipek coś sobie umyśli rzuca, albo stuka nimi i meble, a plastik wiadomo ma swoją wytrzymałość. Za to zestaw z Ikei jest drewniany. Drewniane tory, drewniany pociąg z drewnianymi wagonikami, drewniany most. Filip może rzucać, stukać i robić co tylko sobie umyśli i na pewno nic się złego nie stanie.

Zestaw składa się z 2 prostych torów, 12 półłuków torowych , 2 części mostu, 3 wagoników i jednej lokomotywy.

Po torach w zasadzie mogą poruszać się nie tylko te pociągi dołączone do zestawu, ale także nasze ulubione ciuchciaki z Tomka i Przyjaciół, samochodziki hot wheels i inne, co daje nam wiele możliwości do zabawy.

Dodatkowo do zestawu można dokupić kolejne ciuchcie i tory, most i dowolnie powiększać placyk zabaw. Ja odkryłam też, że kompatybilne do nich są też tory, mosty, tunele z carousel . 
Na zdjęciach powyżej właśnie tunel jest połączony z zestawem z Ikea.
Mój syn uwielbia te tory, co więcej jeszcze nie tak dawno nie potrafił składać torów, czy puzzli działał trochę na zasadzie siły wpychania, a odkąd mamy tory z Ikei nauczył się układać, najpierw te tory, później tory plastikowe z innej firmy, a teraz i puzzle. Nauczył się bo ich składanie jest wyjątkowo proste, łatwo wchodzą, a i nie wypadają kiedy np syn chce przenieść 3 elementy.


Ja jestem zachwycona tym zestawem i nawet dokupiłam sobie kolejne części do niego, tak jak kiedyś chrześniakowi, bo mimo upływu lat nadal służą dobrze, nie pękają i można z nich tworzyć nie tylko tor, ale i np drogę, bo przecież dziecięca wyobraźnia to studnia bez dna, więc one na pewno jeszcze nie jedną zabawę z drewnianymi zabawkami wymyślą, a drewniane zabawki służą długie lata.

Polecam więc zakupy z sklepie Amicus. Zapraszam także do polubienie Amicus na Facebooku.

6 komentarzy:

 1. Ojej już wiem co syniowi na gwiazdke kupimy :P

  OdpowiedzUsuń
 2. i takie tory kolejkowe to ja rozumiem, a nie elektryczne, bez kreatywności... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. WYGLADA SUPER I WAZNE ZESYNKOWI SIE PODOBA

  OdpowiedzUsuń
 4. Ikei nie ma w moim mieście a Amicus już poznałam.Zestaw jest fantastyczny,drewniany z pewnością długo posłuży.To jest zdecydowanie godne uwagi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. zabawki drewniane są nie do zdarcia tory długo dzieciom posłużą bardzo podoba mi sie ich konstrukcja

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny zestam a zabawki drewniane służą wiele długich lat :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger