11/02/2015 10:40:00 AM

AWM- Żółw wiercipięta i inne zwierzęta


Kolejna książeczka tego wydawnictwa, którą mój syn pokochał. Tak wiem wiem, już się zdradzam na samym początku, ale jak do tej pory nie znam książki wydawnictwa AWM, która by nam się nie podobała.


 
Książeczka to zbiór opowiastek, ciekawych historyjek, a przede wszystkim przezabawnych. Na tyle radosnych, że mój syn bije brawo, lub klaszcze kiedy czytamy o kolejnych zwierzątkach.  Książka wydana w przepięknej piankowej oprawie, a kolejne stronice książki to prawdziwe obrazy. Książka ma przepiękne  niezwykle kolorowe ilustracje.  
 Książeczka zaczyna się opowieścią o tytułowym bohaterze, czyli żółwiu, a kończy się zachętą do dalszego czytania  poznawania przyjaciół żółwia. Cała książka opisuje 22 różne zwierzątka. Dzięki tej książeczce dzieci poznają te zwierzątka i dowiedzą się o nich wielu bardzo ciekawych rzeczy.
Opowiadania przepełnione są humorem, ale i napisane w bardzo miłym dla ucha sposobie. Wiele opowiadań się rymuje, dlatego czyta się je lekko i przyjemnie. Czytaliśmy ją już kilka razy, bo synek za każdym razem domaga się, żebym przeczytała kolejną i kolejną i tak zazwyczaj na jedno dobranoc czytamy ją całą,
Podoba mi się w książce to, że wstęp zachęca do poznania przygód przyjaciół żółwia wiercipięty, a ostatni wierszyk informuje, że to ju koniec przygód przyjaciół żółwia. 

 

Do tego te cudowne ilustracje, które sprawiają, że nie tylko wyobraźnia dziecka się pobudza, bo przyznam że i moja wyobraźnia się rozbudziła. Filipek z największą ochotą słucha jak czytam i ogląda kolorowe ilustracje książki. 
 

Uwielbiam książki pani Agnieszki Frączek, bo to nie pierwsza jej książka w naszym domu i wszystkie są równie zabawne i ciekawe . Dlatego zachęcam Was do odwiedzenia strony Wydawnictwa AWM oraz do odwiedzenia i polubienia na facebooku, dzięki czemu zawsze będziecie na bieżąco z nowościami wydawniczymi.

7 komentarzy:

 1. Zółwik podobny do Franklina :) Bajki o zwierzaczkach zawsze są wdzięczne

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna ja muszę na nowo pozbierać bo dotąd córcia wszystkie niszczyła :) oby mały był inny

  OdpowiedzUsuń
 3. ale fajna ksiazecka az buzia sie sama usmiecha :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczna, książki AWM są świetne i ciekaw i mądre i solidne :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczna. Bardzo ładnie wydana książeczka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta książeczka mówi sama za siebie.Jest bogato ilustrowana,z pięknymi historyjkami a ja wciąż dokupuję synkowi książeczki więc wiem która będzie kolejną w jego zbiorach :)

  OdpowiedzUsuń
 7. mój Miki teraz szaleje za książeczkami wyciąga rączkę do półki i tylko "baje,baje" ta bardzo mi sie podoba i znajdzie sie w naszej kolekci

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger