11/30/2015 06:02:00 PM

Maltex Baby- Podnóżek i nakładka na sedes


Dzisiaj kolejne akcesoria od Maltex Baby, tym razem pod lupą znalazły się nakładka na sedes i podnóżek z serii Zeberka szary brąz. 


Mój syn staje się coraz bardziej samodzielny, wiele czynności chciałby już robić sam, ale wiele czynności ogranicza mu wzrost. Nie wszędzie dosięgnie, dlatego podnóżek od Maltex Baby to u nas ostatnio szał. Dzięki podnóżkowi nie tylko sięgnie do toalety, bo takie jest jego główne zadanie, ale np. do umywalki, sam wejdzie sobie do brodzika. Podnóżek wyposażony jest w antypoślizgowe gumy, dzięki którym mam pewność, ze syn może śmiało sam "działać". Mam pewność, że nie odjedzie mu spod nóg, czy to na płytkach, czy panelach.

Podnóżek jest dość szeroki, jego wymiary to  42,5 cm/ 28,5 cm/ 14,5 cm. 
Wysokość spokojnie wystarczy dziecku na swobodne wejście na toaletę. Podnóżek z antypoślizgowymi gumami, jest też zdecydowanie bezpieczniejszy od innych na rynku, powierzchnia na której dziecko stawia stópki także pokryta jest antypoślizgowymi wypustkami, dlatego bez obaw pozwalam stawać synkowi na nim nawet na gołą stopę. 

Podnóżek z gumami antypoślizgowymi jest celowo wyprofilowany tak by dopasował się idealnie do sedesu. U nas opornie idzie nauka samodzielnego załatwiania potrzeb fizjologicznych, ale podnóżek na pewno się przyda kiedy syn stwierdzi sam, że to czas siusiać na stojąco;)

Drugą niezwykle pomocną rzecz, jaką chciałabym dziś opisać to nakładka na sedes z gumami antypoślizgowymi. 
U mnie w domu zachowała się jeszcze moja nakładka na sedes z czasów "siusiumajtka" i przypomniałam sobie tą moją traumę siadania na nią. Czemu o tym piszę, bo wiele jest jeszcze na rynku takich nakładek, bez gum antypoślizgowych i to one często są powodem niechęci przeskoczenia na sedes z nocnika.Nakładka Maltex Baby jest masywna, a gumy antypoślizgowe szerokie i dobrze trzymają się wszystkich rodzajów desek wc, bez względu na rodzaj tworzywa deski. Nakładka nałożona na sedes nie przesuwa sie, jest stabilna i dzięki temu dodaje pewności dziecku. Każdy z nas był małym dzieckiem i nie wierzę, że nigdy nie przeszło Wam przez myśl, że wpadniecie do muszli, niektóre dzieci bardzo się tego boją i włączają blokadę psychiczną, a tak naprawdę wszystkiemu winna jest źle dobrana nakładka. Dlatego warto pomyśleć o Maltex Baby, bo mają naprawdę świetne jakościowo i stabilne nakładki sedesowe. Co więcej nakładka sedesowa została tak zaprojektowana, by mogła służyć i chłopcom i dziewczynką, nie jest to zwykła płaska nakładka, a nakładka z odpowiednio wyprofilowanym oparciem, dla pełnego komfortu korzystania z toalety przez małe dzieci, które przecież na nocnikach przywykły do oparcia. Przód deski też ma odpowiednie wyprofilowanie, dzięki czemu w pełni zabezpiecza wydostawanie się nieczystości, mówiąc prościej chłopcy nie zasiusiają łazienki. Na całej długości brzegów nakładki sedesowej zastosowano gumy antypoślizgowe, dzięki temu zwiększono przyczepność do deski toaletowej. Nakładka od Matlex Baby jest warta uwagi, bo przecież każdy rodzic chce by jego dziecko czuło się pewnie podczas załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych.


Jeśli ktoś z Was stoi przed wyborem takiegoż zestawu, to polecam zdecydowanie markę Maltex Baby. O produkty tej marki zapytajcie w najbliższym sklepie z artykułami dziecięcymi. Zachęcam do zapoznania się z całą ofertą produktową marki Maltex Baby. Nie zapomnijcie odwiedzić także profilu facebookowego firmy Maltex.

7 komentarzy:

 1. Sper ech u mnie córcia daje rade bez podnózka już . Niby dla synka by się przydało ale mamy az 4 nocniki to nam starczy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Syn miał podnóżek - przydatna sprawa. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widać,że zestaw jest solidny i taki właśnie przydałby mi się dla mojego smyka.Wciąż walczymy z odpieluchowaniem i być może nakładka na sedes z podnóżkiem będzie lepszym rozwiązaniem niż sam nocniczek.

  OdpowiedzUsuń
 4. fajnie że zestaw jest uniwersalny kolorystycznie podnóżek to dobry pomysł gdy dziecko jest jeszcze małe i ma kłopot z usiedzeniem na toalecie

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger