11/27/2015 03:06:00 PM

Wydawnictwo Arkady- Królestwo zwierząt. Książka do kolorowania


Dzisiaj będzie dość nietypowa opinia. Opinia o książce do kolorowania. Książce raczej dla dorosłych, niźli dla dzieci, aczkolwiek dla młodzieży także może okazać się fantastyczną przygodą. 

Jej autorka Millie Marotta zakochana w malarstwie i przyrodzie połączyła te dwie pasje i dała nam tym samym niezwykle interesujące dzieło do dokończenia. 
Stworzyła piękne ilustracje zwierząt, kwiatów i przyrody ogółem. Zwierzęta, to z pozoru zwykłe stworzenia wypełnione fantazyjnymi wzorami . Nasze zadanie to nadać koloru tym obrazom. 

Autorka gdzieniegdzie umieściła tekst, w którym to sugeruje co my możemy dorysować. Resztę pozostawia naszej wyobraźni. Do kolorowania poleca natomiast używać kredek niźli flamastrów, ja z resztą nie mam flamastrów w domu, bo chyba bym musiałam dom malować cały przy moim Łobuziaku. 

Kolejne stronice, to niezwykłe malowidła, a my sami stajemy się ich autorami, nadajemy im barw, życia, a przy okazji to świetny sposób na stres i po prostu relax. Ja dla mnie to świetna książka, daje mi taki mały azyl, wyciszenia. Nie muszę pomalować całej strony, całego obrazka, te wzory można malować godzinami, ale bardzo szybko dają ukojenie skołatanym nerwom. Dla mnie to coś wspaniałego:)

Uwielbiam nadawać kolory, wymyślać te różnobarwne kompozycje zamknięte w konturach zwierząt. Niejeden raz zastanawiam się ten czy ten kolor użyć, wyobrażam sobie i przenoszę swoje fantazje na papier. To jest to, choć przyznam szczerze nigdy nie potrafiłam malować, tu mam gotowe kontury wystarczy tylko nadać im kolorów. 

Polecam każdemu spróbowania swoich sił, bo kolorowe obrazki są niezwykłe i można je na dobrą sprawę wyciąć i oprawić sobie w rameczkę i mieć swojego autorstwa ciekawy obrazek. 

Polecam Wam Wydawnictwo Arkady i zapraszam także do odwiedzenia i polubienia ich na facebooku.

8 komentarzy:

 1. Ciekawe,nawet bardzo ciekawe,nigdy swoich sił nie próbowałąm :a

  OdpowiedzUsuń
 2. jejku jaka fajna i coś innego niż zwykle

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam takie rzeczy i obawiam się że jedna to było by mało ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam! Bardzo lubię takie kreatywne sprawy :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie kolorowałam jako dorosła żadnych obrazków ale ciekawa to może być rzecz i całkiem fajna forma na odstresowanie się :)

  OdpowiedzUsuń
 6. niestety nie lubie takich form rozrywki kolorowanka nie dla mnie raczej dla jakiegoś starszego dziecka

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger