1/29/2016 02:42:00 PM

Wydawnictwo Arkady- Przewodnik. Stworzenia duże i małe


Dzisiaj  kolejna piękna, ilustrowana książka Wydawnictwa Arkady. Już sama jej okładka wywołała u mnie zachwyt. 
Książka jest dużego formatu, zawiera ponad 250 gatunków zwierząt- małych i dużych. To niezwykła książka, bo po pierwsze możemy ją sami pokolorować, możemy wyciąć kartę i oprawić jako obrazek. Po drugie wszystkie ilustracje opatrzone są w klucz na odwrocie kartki, dzięki czemu możemy poznać nowe gatunki, dowiedzieć się czegoś naprawdę ciekawego. Bo każda informacja, to taka krótka notka, ale zazwyczaj dla mnie to zupełne nowości o danych gatunkach, dlatego uważam, że to znakomity pomysł na prezent dla ludzi, którzy kochają zwierzęta, ale i dla osób, które kochają malować.

Książka, która pozwala ćwiczyć precyzję, odstresuje i do tego nauczy nas czegoś o gatunkach zwierząt.

W książce znajdziemy piękne ilustracje ptaków, nie tylko rajskich, ryb, waleni, rozgwiazd, skorupiaków, motyli, żółwi, koni i koniowatych i wiele wiele innych.


Książka to wspaniały pomysł, do tej pory przewodniki z jakimi miałam do czynienia to duża ilość tekstu i jedna do dwóch fotek, bądź ilustracji. Ten przewodnik odbiega od typowego, bo po pierwsze ilustracje grają kluczową rolę i my sami je kolorujemy, a informacje o gatunkach są krótkie i niezwykłe. Jak dla mnie to naprawdę świetny pomysł na prezent dla pasjonatów, bo będzie to książka zupełnie inna niż wszystkie.

Zapraszam do odwiedzenie Wydawnictwa Arkady oraz na ich facebooka.  

10 komentarzy:

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger