11/08/2016 11:35:00 AM

Wydawnictwo MD- Połącz kropki i pokoloruj

Jakiś czas temu dostałam przesyłkę z książeczkami z wydawnictwa MD, wśród nich znalazłam właśnie tę.
Książeczka mała, ale kolorowa i przyjemna dla oka dorosłego i dziecięcego. Na każdej stronie jest wykropkowany zwierzaczek. Zadaniem dzieciaczka jest połączenie kropek tak by powstał kontur tego zwierzaczka, a potem pokolorować go. Każda kropeczka ma przypisaną cyferkę, wystarczy podążać za cyferkami.
Na dole strony dziecko może wkleić naklejkę przedstawiającą zwierzaczka, co ułatwi mu łączenie kropeczek i późniejsze kolorowanie. Na dole strony znajdziemy też zacieniowany napis- nazwę zwierzaczka, który znajduje się na danej stronie. Napis ten umieszczony w linijkach tak jak w zeszycie ma za zadanie pomóc dziecku ćwiczyć pisownie literek i wyrazów, nazw zwierząt. 

Książeczka moim zdaniem bardzo przydatna w domu i bardzo edukacyjna. Uczy nie tylko cierpliwości i dokładności jeśli chodzi o łączenie kropeczek ze sobą, uczy także liczenia- dziecko musi łączyć kropeczki oznaczone cyferkami, w odpowiedniej kolejności. Uczy także pisania i ćwiczy precyzję ruchów podczas kolorowania.

To świetny sposób na naukę przez zabawę. Ciekawa forma spędzania czasu z dzieckiem, bo my rodzicem możemy podpowiadać dziecku jaka cyferka jest po 4 na przykład.

Jak dla mnie super zabawa, chociaż Filipek jeszcze nie do końca rozumie o co w tym wszystkim chodzi. Myślę, że ta książeczka idealna jest dla dzieci ciut starszych niż mój Filip. I odpowiednia jest i dla chłopca i dla dziewczynki. 

My z Filipkiem polecamy oczywiście Wydawnictwo MD oraz zapraszamy na ich Facebooka.

12 komentarzy:

 1. coś dla mojej córci a naklejki uwielbia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie książeczki są świetne :D Mój chrześniak je uwielbia :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Synek uwielbia takie zadania mimio ze niepotrafi duzo liczyc fajmie radzi sobie z takimi zadaniami jak polaczenie kropek a jak sa naklejki to juz ma podwojna radosc

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj pamiętam jak ja nad tym lubiłam siedzieć :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię tego typu książeczki.Jeszcze troszkę i Mikołaj będzie mógł po nią sięgnąć.Super zabawa dla dzieci i przy okazji uczą się również cierpliwości.

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo ładna książeczka, a łączenie po kropeczkach jest doskonałą nauką przez zabawę dla dziecka

  OdpowiedzUsuń
 7. Znamy to wydawnictwo !! A ta książeczka ciekawa, nie ma córka jeszcze takiej , żeby połączyć kropki...spodobała nam się

  OdpowiedzUsuń
 8. Sliczniutka ksiazeczka. Sama chetnie bym w ramach relaksu rozwiązywala

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajna książka, a naklejki to idealne jej uzupełnienie

  OdpowiedzUsuń
 10. kolejna ciekawa propozycja dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 11. świetna książeczka dla maluszków :))

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger