11/29/2016 04:53:00 PM

Wydawnictwo MD- Wiejska Zagroda

Kontynuacją pięknej serii Zabawy z Bajką, jest książeczka Wiejska Zagroda. Przez mojego synka tak bardzo lubiana seria ma swój ciąg dalszy i to jakże cudowny.


Już dawno nie mogłam zaciekawić Filipka bajkami. Owszem słuchał, oglądał, ale mniej więcej zazwyczaj w połowie uciekał do innego pokoju, lub zaczynał od tak zabawę swoimi zabawkami. 

Ale jak tylko zabieram się za te pięknie wydane książeczki od wydawnictwa MD Filip siada obok i słucha, ogląda i jest szczęśliwy. Przede wszystkim opowiadania z serii Zabawa z bajką to bajeczki krótkie i ciekawe.

Bajeczka Wiejska zagroda opowiada o perypetiach kotki Kizi, która zazdrościła ciuchci ciągłych podróży. Dlatego też cała wiejska zagroda, a były tam między innymi krówka, konik, piesek, kotki, kurka z pisklętami i kaczka z kaczątkami, postanowiły jednogłośnie spęlnić marzenie kotki Kizi i wyruszyć w podróż, poza ich wiejską zagrodę. Jak postanowiły tak zrobiły, powędrowały, lecz żadne z nich nie było z tej podróży zadowolone. Bardzo cieszyły się, ze zobaczyły coś więcej niż własną zagrodę, ale ich "wygody" zagrodowe były dla nich największym szczęściem. Tęskniły podczas podróży za schronieniem od słońca, za jedzeniem, wodą w poidełkach. Jednym słowem doceniły to co mają dopiero kiedy posmakowały innego życia. Morał z bajki taki, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Poza ślicznie ilustrowaną bajeczką, w książeczce znajdziemy też kilka stron z ciekawymi zagadkami, zadaniami dla dzieci. Przeróżne łamigłówki, od labiryntów po zgadywanki  i dopasowywanie rymujących się słów. W książeczce znajdziemy także kilka fajnych dla dzieci zadań do kolorowania i na samych okładkach piękne rysunki do kolorowania. Jest to książeczka z wieloma atrakcjami dla dzieci i moim zdaniem warto ją mieć w domu.
Mój Filip bardzo polubił tą serie bajek , bo jest przepięknie wydana, kolorowa, obrazki są wesołe i przyciągają oko dziecka.
Ja polecam Wydawnictwo MD oraz zapraszam Was do polubienia ich na Facebooku.

12 komentarzy:

 1. Oj tak moje tez nie znosza jak im za długo czytam wola krótkei fajne bajeczki z mnóstwem obrazków gdzie możemy opowiedziec na nich po swojemu a nie tylko przeczytac :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cos dla mojego smyka ktory uwielbia ksiazeczki zwlaszcza te o zwierzakach ktory uwielbia ksiazeczki i jak sie mu je czyta

  OdpowiedzUsuń
 3. Super ksiązeczka z bogatymi ilustracjami,różnymi zadaniami będzie wciągała dziecko :)

  OdpowiedzUsuń
 4. faktycznie bardzo fajna :) myślę że moi panowie byliby zachwyceni

  OdpowiedzUsuń
 5. Super książeczka, a te zwierzaczki są takie urocze

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow fajnie, że nie tylko jako bajeczka do przeczytania ale i cos do rozwiązywania ...dzieci to lubią!!!!! Bardzo lubię to wydawnictwo

  OdpowiedzUsuń
 7. Afrykańska nuda nie jest taka nudna :)))

  OdpowiedzUsuń
 8. bardzo fajna książeczka z ładnymi ilustracjami

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo lubię połączenie bajeczek z zadaniami, takie książeczki rozwijają dziecko w wielu dziedzinach :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger