5/31/2017 10:46:00 AM

Abino- Wesołe naparstki


Dzisiaj przygotowałam wpis o dość niespotykanej grze Wesołe naparstki. 

Wesołe naparstki to gra przeznaczona głównie dla dzieci w wieku od 5 lat, liczba graczy to 2 do 4 zawodników. Każdy z graczy otrzymuje po 5 naparstków, każdy w innym kolorze. Na środku stołu rozkładamy karty, obrazkami do dołu i zaczynamy zabawę. 
Zadanie graczy jest ułożenie wieży w kolorach zgodnie z ustawieniem zobrazowanym na odkrytej karcie. Ten gracz, który zrobi to najszybciej zabiera kartę. Gra kończ się gdy wszystkie karty zostaną odkryte, a wygrywa oczywiści ten zawodnik, który zebrał najwięcej kart.


Gra składa się z 2 naparstków w różnych kolorach, oraz z 30 kart z różnymi kombinacjami ustawień kolorystycznych.
Gr niby dla 5latków, le mój 3,5latek świetnie radzi sobie z kolorami, więc chętnie garnie się do zabawy, niestety swoim regułami;)
Pionki są wykonane z plastiku, solidne nie pękają po ich nadmiernym upychaniu jednego na drugiego. Ga która wyzwala bardo dużo pozytywnych emocji, dzieci starają się myśleć logicznie i myśleć szybko. daje dużo radości, tak naprawdę każdy ma równe szanse, bo wszystko zależy od sprytu.
Grę można zabrać ze sobą wszędzie, aczkolwiek ze względu na małe naparstki, które mogłyby zginąć, nie polecam gry a dworze. Ale na wakacje zabrać i grać wieczorami to super sprawa. Gra dla całej rodziny :)


Polecam zapraszam do ABINO oraz na ich facebooka.

7 komentarzy:

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger