5/19/2017 11:16:00 AM

Egmont- Piękna i Bestia. Kocham ten film

Kto z nas nie zna opowieści Piękna i Bestia, ja oglądałam tą bajkę miliony razy. Gdy byłam małą dziewczynką marzyłam, że jak Bella poznam swoją "bestię:, która dzięki mojej miłości przerodzi się w pięknego księcia. Ach ta fantazja;) Pamiętam ile razy oglądałam i płakałam na tej jakże wzruszającej bajce, dlatego ta książka musiała trafić do naszej biblioteczki.
Po prostu są takie książki, które znamy ze swojego dzieciństwa i chcielibyśmy by i nasze dzieci je poznały.
Mój Filip do kina niestety jeszcze nie chodzi, bardziej ze względu na fakt że boi się ciemności i hałasu, niż innych powodów, ale słyszałam że przepiękna jest ta nowa ekranizacja bajki. Być może kiedyś zdobędziemy dvd i obejrzymy:)
Książka natomiast jest wydana fantastycznie. Uwielbiam te wydania z serii .... Kocham ten film. Bajeczne ilustracje, pełne koloru, pełne dynamizmu, aż czasem nie wiem czy to moja fantazja czy te ilustracje podczas czytania opowiadania stają się jak film. Mój Filip jest wybredny, mamy sporo książek które choć piękne opowiadania mają Filip czytać mi nie daje, bo on musi się wczuć, musi poruszyć wyobraźnię, a tak wydane książki, jak ta naprawdę poruszają wyobraźnię. Mój Filip przewiesza mi głowę przez ramię i bacznie ogląda i przysłuchuje się temu co czytam.

Książka wydana jest naprawdę przepięknie, na stronach nie ma zbyt dużo tekstu, dzięki temu mamy sporo stron i sporo zilustrowanych akcji bajki.


A bajkę każdy doskonale zna. Bella w zamian za uwolnienie swego ojca obiecuje na zawsze pozostać przy boku Bestii. Życie w zaczarowanym zamku nie jest jednak aż tak straszne, jak mogłoby się to wydawać.  Z czasem Bella zbliża się z Bestią i poznaje jego zalety. By zdjąć klątwę Bella musi zakochać się z Bestii ze wzajemnością, nim spadnie ostatni płatek róży. Czy Bella i Bestia żyli długo i szczęśliwie, w zaczarowanym zamku z gadającym imbrykiem i tańczącymi łyżeczkami? Oczywiście, ze tak :)

Ja zdecydowanie polecam. Pięknie wydana książka, nie tylko dla dziewczynek, mój syn bardzo przeżywał całą historię Bestii i Belli.

Zapraszam do Egmont oraz do Galaktyka Czytelnika

6 komentarzy:

 1. wygląda pięknie :) a bajka jedna z kultowych i z morałem

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna bajeczka. Sama ja jak byłam mała czesto oglądałam

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka pięknie wydana,cudowne ilustracje,Kasiu super,że ją masz :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tez kocham ten film hihi :-) :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pierwszy rzut oka piękne ilustracje, na drugi znana treść i wszystko to sprzyja pozytywnej opinii i chęci zapoznania się z tą książką.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger