5/01/2017 11:52:00 AM

Egmont- Czytam główkuję. Król Gromoryk i niewidzialna kukuła oraz Fredek i nadciągający kataklizm

Dzisiaj kolejne książki wydawnictwa Egmont. Tym razem z serii Czytam główkuję. Książki przeznaczone są dla dzieci nieco starszych niż mój Filip, ale nie przeszkodziło nam to w korzystaniu w pełni z zawartych tam treści.

Książeczki na każdej stronie zawierają piękne ilustracje, tekst opowiadania pisany dużą i wyraźną czcionką oraz zadania, łamigłówki dla dzieci. Dodatkowo w książeczkach znajdziemy naklejki, które służą jako rozwiązanie łamigłówek. 
Moim zdaniem takie książeczki są świetnym pomysłem dla dzieci w okresie wczesnoszkolnym, które dość szybko nudzą się podczas czytania. W książeczkach znajdzie wiele ciekawych łamigłówek i w każdej chwili na nowo może powrócić do czytania. To po prostu genialny pomysł, dzieci rozwijają swoje umiejętności logicznego myślenia, uczą się cierpliwości i jednocześnie czytają. Król Gromoryk i niewidzialna kukułka to pełna humoru, bardzo dynamiczna opowiastka o królu i o kocie Gadule, który początkowo udaje kukułkę. Pełna zwrotów akcji fabuła na pewno zaciekawi nie jedno dziecko. Król Gromoryk ma też według mnie ukryty przekaz, uczy dzieci logicznego myślenia. Kot Gadula miał po prawej stronie króla Gromoryka, a król Gromoryk też miał po prawej kota Gadulę, kiedy zgubili się w gęstej trawie. Nie mogli oni jednak zrozumieć jak mogą oboje być po prawej. Ta książka pobudza do logicznego myślenia dlaczego oboje byli po swoich prawych stronach.


Fredek i nadciągający kataklizm, to z kolei przezabawna bajka o kosmicie, który przebywa na ziemi i o zaginionej kurze. Wszyscy podejrzewają kosmitę Fredka, ale jak się okazuje on potrafi rozmawiac naet z kurami i wywabia kurę z ukrycia, a także przekazuje jej właścicielowi wiadomość, by ten pozwolił jej na swobodne chadzanie po okolicy. W książce niczym w życiu codziennym występuje postać pani Wandzi - miejscowej plotkary siejącej zamęt , dzielnicowego- wzór cnót i przestrzegania prawa oraz dzieciaków łobuziaków, które nie zawsze słuchają poleceń rodziców.
Książka zabawna i czyta się ją z zapartym tchem.

Polecam Wam  i zapraszam do Egmont oraz na Galaktyka Czytelnika.

7 komentarzy:

 1. zapowoadaja sie świetne ksiązeczki nie widziałm yakich ksiażeczek wieć historyjka nieznana

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale fajna propozycja dla dzieci :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. superaśne książeczki :))))

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna propozycja,już bym wiedziała komu je sprezentować :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ostatnio dużo tu recenzji książeczek które są dość fajne

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger