1/30/2015 02:33:00 PM

Dodo4story- Blogowe Dbajki

Nie wiem jak Wy, ale ja pomimo, że mój synek ma dopiero 16miesięcy często zastanawiam się jak pewne rzeczy przekazać dziecku w przyszłości. Niestety każdy dobrze wie jak kruche jest życie, ale i nie tylko o takie wiadomości mi chodzi czasem ktoś zachoruje, czasem zdarzy się coś smutnego i trudnego do zrozumienia, czasem natomiast świat nagle się zmieni dla takiego dziecka kiedy dowie się o rodzeństwie. Jak to wszystko dziecku w łagodny sposób wyjaśnić, jak pomóc mu to zrozumieć?
Ja już znalazłam na te trapiące mnie pytania odpowiedzi.
Dzięki wydawnictwu

od którego otrzymałam książeczkę- zbiór opowiadań, bardzo mądrych, ale i dla dziecka zrozumiałych bajek terapeutycznych. Pewnie słyszeliście o takich bajkach, bo wiele się o nich mówi, ale mało kto wie gdzie takie bajki można dostać. Tak więc podpowiadam Wam by skorzystać z tych od wydawnictwa Dodo4story.

Zbiór wybranych bajek jest przepiękny, moje serce poruszyły dogłębnie, z taką prostotą i niezwykle jasno opowiadają o :
* chorobie babci i nadchodzącej śmierci
* o wizycie u dentysty
* o pierwszym trudnym rozstaniu- pierwszym dniu w przedszkolu
* o naśmiewaniu się z bycia innym niż wszyscy
* o trudach bycia starszym bratem- o rodzeństwie
* o przeganiaczu złych snów
                        * o tym jak radzić sobie z wyśmiewaniem, przedrzeźnianiem czy wytykaniem.

Niestety mamy takie czasy jakie mamy, dzisiaj dzieci często wymyślają sobie kolejne powodu by dokuczać rówieśnikom, a przecież dzieci to dzieci i cierpią, warto im wtedy opowiedzieć bajkę, która pomoże im zrozumieć, że nie są gorsi, czy inni i że to co mówią inne dzieci, to nieprawda i kiedyś będą tego żałowały. Warto, naprawdę warto posiadać tą książkę w domu. Jest ona dodatkowo wzbogacona a audiobooka z 9 przepięknymi opowiadaniami czytanymi przez znane osoby : Maciej Orłoś, Dorota Deląg, Marta Kuligowska, Maria Seweryn, Patrycja Markowska. Każda z bajek czy to z książki, czy z audiobooka kończy się przepięknym, życiowym morałem. Te bajki są niezwykłą lekcją pokory, bo przecież i nasze dziecko kiedyś może naśmiewać się z jakiegoś innego dziecka i warto wtedy przeczytać, opowiedzieć podobną bajkę, by wiedziało że to jest złe i że druga strona bardzo cierpi. Bajki terapeutyczne naprawdę mogą przydać się w wielu sytuacjach, w których dorośli czasem nie do końca wiedzą jak mają pewne rzeczy przekazać dziecku. Ja ze swojej strony serdecznie Wam polecam, bajki poruszyły moje serce i na pewno będę je kazdemu polecała .
Zapraszam do odwiedzenia strony Dodo4story oraz na FB
6 komentarzy:

 1. twoja
  opinie czytam z uwaga nieznam tego wydawnictwa widze ze warte jest
  uwagi i masz racje dzieci ale nietylko one staraja sobie dokuczyc kazdy
  niech siegnie po ta ksiazke

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto mieć taką pouczającą książeczkę w domu.Tematy bardzo życiowe,które z pewnością przytrafią się naszych pociechom.Super też,że są audiobooki :) Na podstawie właśnie takiego opowiadania dziecko jest w stanie bardziej zrozumieć pewne sprawy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna recenzja będę musiała zakupić dla swoich pociech

  OdpowiedzUsuń
 4. Tematy bardzo ważne Warto na pewno poczytać dziecku a wniesie dużo do życia Dzieci takie bajeczki zapamiętają szybko

  OdpowiedzUsuń
 5. Książeczka dobrze mi znana i tak jak ty uważam, że warta poznania. Zawiera w sobie bardzo mądre rzeczy, a przy tym jest zrozumiała dla dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Takich książek terapeutycznych nie znam może dlatego,że dopiero wchodzimy z synem w ten świat książek.Bo to jest jednak dla starszych dzieci ale warto się już w taką zaopatrzyć :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger