3/21/2017 10:51:00 AM

AWM- Detektyw przyrody

Detektyw przyrody do książka idealna dla mojego małego odkrywcy. Przyznam szczerze, że sama się sporo z niej dowiedziałam ciekawostek o zwierzątkach czy też roślinkach. Detektyw przyrody to książka poświęcona przyrodzie, roślinom i zwierzętom, pokazując ich najciekawsze aspekty.
Książka ta jest pięknie ilustrowana, na każdej ze stron znajdziemy przydzielone rośliny czy też zwierzątka, przydzielone do kategorii np miasto, park, zoo, doniczkowe, akwariowe itp.
Książka ukazuje piękno otaczającej nas przyrody, którą to nie zawsze dostrzegamy. Mój syn po przeczytaniu ze mną Detektywa przyrody nie robi nic innego na działce, jak kładzie się na ziemi i śledzi najmniejsze robaczki, nawet dzisiaj musiałam go upominać, bo tropił jakiegoś robaczka. Wcześniej nie zwracał uwagi na tak małe istoty. Zaczął interesować się roślinkami, przytula drzewa i mówi, że są piękne:) Książka poza pięknymi ilustracjami i ciekawostkami dotyczącymi przyrody zawiera aż 209 naklejek. Część naklejek to pewnego rodzaju nagrody za poprawne odpowiedzi. Zadania- pytania zamieszczone sa w lupkach, jeśli dziecko odpowie poprawnie może przykleić sobie określoną naklejkę w odpowiednim miejscu. Ale poza naklejkami- nagrodami książka zawiera także naklejki przedstawiające roślinki i zwierzątka, które należy przykleić w wyznaczonych do tego miejscach oraz naklejki, dodatkowe, takie które dziecko może wykorzystać w dowolny sposób, na przykład jako uzupełnienie swojego rysunku przedstawiającego przyrodę. 


Książka bardzo ciekawa i naprawdę fantastycznie wydana, piękne i barwne ilustracje przykują oko nawet najmłodszego czytelnika, a ciekawe informacje potrafią zaskoczyć nawet dorosłego, np. samiec dzioborożca zamurowuje na czas lęgów swoją samice i karmi ją oraz potem swoje pisklęta do czasu aż młode podrosną, wtedy rozkuwa dziuplę i wypuszcza samicę.Jak dla mnie zdecydowanie interesująca książka dla dzieci, warto oswajać dzieci z przyrodą od a do z już od najmłodszych lat.
Nam Detektyw przyrody będzie towarzyszył na pewno jeszcze nie jeden raz podczas odkrywania piękna otaczającej nas przyrody.

Zapraszam do AWM oraz do polubienia ich na Facebooku.

7 komentarzy:

 1. świetna :) moja Wiki ją by pokochała ona uwielbia takie książeczki

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja sama lubię odkrywać nowości otaczającego nasz świata :-) fajnie odkrywać je razem z dziećmi

  OdpowiedzUsuń
 3. Bogata książka,piękne ilustracje i mnóstwo naklejek dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 4. książeczka 1 klasa :)) super

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy sposób odkrywania otaczającego nas świata

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger