3/20/2017 11:32:00 AM

Wydawnictwo MD- Nowa seria kolorowanek dla dzieci z naklejakami

Dzisiaj pokażę Wam nową serię kolorowanek dla dzieci Wydawnictwa MD.
W skład wchodzą 4 kolorowanki:

Kolorowanki jak z bajki
Barwne zwierzęta
Bajkowe kolorowanki
Kolorowe zwierzakiKażda z tych kolorowanek zawiera 48 kolorowych naklejek, które można wkleić w odpowiednie miejsca kolorowanki, to okrągłe naklejki z częścią, fragmentem kolorowanki. To moim zdaniem dodatkowy plus, bo zazwyczaj w kolorowankach mamy naklejki przedstawiające miniaturki rysunku do kolorowania, tu mamy tylko fragment i dzięki temu dziecko ćwiczy spostrzegawczość. Musi bowiem odpowiednio wkleić naklejkę, tak by zachować sens rysunku. Oczywiście miejsca gdzie należy wkleić naklejkę są odpowiednio wykropkowane, ale dla takich mniejszych dzieci jak Filip nie jest to oczywiste i początkowo trochę się nagłówkował :)


Kolorować dziecko może według wzoru, w kolorowance mamy obrazek w kolorze i po nim obrazek z konturem do kolorowania. Może także kolorować według uznania, bo jak wiadomo dzieci to indywidualiści. Kolorowanki mają naprawdę fantastyczne dobrane obrazki. Nie są jednolite i pospolite, są naprawdę wyjątkowo interesujące i wymagają sporej cierpliwości, bo zawierają sporo małych szczegółów.
Mojemu dziecku najbardziej do gustu przypadły Bajkowe kolorowanki i Kolorowanki jak z bajki. Przedstawiają one ilustracje z różnych bajek, które mój syn wspólnie ze mną czytał, czy też oglądał bajkę w tv, dlatego tak bardzo go zainteresowały. 


Każda z kolorowanek zawiera 9 obrazków do kolorowania i jak już wspomniałam kolorowanki wymagają dużego skupienia i cierpliwości oraz staranności i dokładności.
Moim zdaniem to bardzo ciekawa propozycja kolorowanek dla dzieci, pozwalają one rozwijać umiejętności u dzieci. Przyznam szczerze, że w domu mam sporo kolorowanek, ale są one takie "na jedno kopyto" , a te kolorowanki dają dzieciom możliwość wykazania się umiejętnościami, a to przecież bardzo ważne.

Ja zdecydowanie polecam Wydawnictwo MD oraz zapraszam do polubienia ich na Facebooku.

6 komentarzy:

 1. Fajne ale nie dla mojej :) ona za niecierpliwa do nich chociaż kto wiem a nóż by je polubiła :) za to naklejki oj miałąbym "wojnę" o nie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pakiet Mikołajka na pewno ucieszyłby :)

  OdpowiedzUsuń
 3. spodobają się każdemu dziecku

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla moich dzieci za dużo szczegółów do kolorowania aledla starszych to oczywiście jestem na tak

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger