3/28/2017 06:05:00 PM

Wydawnictwo PROMIC_ Biuro Cudów

Biuro Cudów wydawnictwa PROMIC to naprawdę przepiękna opowieść dla dzieci.

Jest ona kierowana do nieco starszych już dzieci niż mój syn, ale przyznam szczerze nie widzę przeszkód by czytać ją właśnie młodszym dzieciom. Każde dziecko będzie słuchać o aniołkach z zainteresowaniem, o ich Biurze Cudów:)Książka nie zawiera kolorowych ilustracji, są one w stonowanej kolorystyce, ale mój syn z wielkim zainteresowaniem przyglądał się im podczas czytania opowieści. Tulił się wtedy do mnie i przeżywał całą akcję opowiadania.
Biuro Cudów to opowieść o małym chłopcu, który modli się o cud (cudem miałoby być oszczędzenie stanowiska pracy jego mamusi). Jego Anioł Stróż, po otrzymaniu modlitwy zaczyna więc poszukiwania sposoby, by pomóc swojemu podopiecznemu.  Udaje się on do swojego nauczyciele, a ten zabiera Go do Biura Cudów, gdzie specjalna komisja rozpatruje wnioski o Cud. Wniosek zostaje odrzucony, a zasmucony Anioł Stróż wędruje do chłopca smutny, by równie smutną wiadomość mu przekazać. Cała historia kończy się szczęśliwie, gdyż okazuje się że mama chłopca widzi dobre strony utraty pracy przez nią, takie jak poświęcenie się dzieciom i domowi.

Książka bardzo poruszająca, przekazująca nam, że nasze dzieci codziennie modlą się w naszych intencjach o jakieś Cuda i cierpią kiedy Cud nie jest możliwy. Mówi nam, że warto rozmawiać z dziećmi pokazać im, że z każdej sytuacji są jakieś dobre strony, bo dzieci przeżywają pewne sytuacje mocniej niż my. Pokazuje nam, że dzieci potrafią się modlić o najmniejsze rzeczy, potrafią prosić o Cud, a m dorośli gdzieś zatracamy tą lekkość rozmowy z Bogiem.

Zdecydowanie piękna historia warta przeczytania z dzieckiem, dlatego zapraszam do Wydawnictwa PROMIC oraz na ich Facebooka.

7 komentarzy:

 1. świetna takich mało a powinno byc więcej dzieci mogą poczytac cos innego niż bajki

  OdpowiedzUsuń
 2. Swietna książka warta uwagi

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna książka, warto taką mieć :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Odmawiamy codziennie modlitwę do Anioła Stróża więc myślę,że książka o aniołkach zaciekawi mojego Mikołaja :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Biuro cudów i takie książeczki powinniśmy czytać dzieciakom

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger