7/09/2015 08:56:00 AM

Wydawnictwo MD- "kartonówki"

Większość dzieci zaczyna swoją przygodę z książkami typu "kartonówki", czyli małe, tekturowe książeczki z kolorowymi obrazkami i krótkimi opowiadaniami.

Mój syn najbardziej uwielbia właśnie takie książki, dlatego bardzo się ucieszyłam kiedy w mojej paczce do zrecenzowania znalazłam aż 4 książeczki kartonowe:

* PUSIO CHIHUAHUA
* CHART NA NARTACH
* DOBERMAN DŻEKI
* BUNIO BOKSERWszystkie 4 przypadły nam do gustu i często są naszą czytanką na dobranoc. Książeczki wydawnictwa MD wyróżniają się dużą wytrzymałością (biorąc pod uwagę możliwości mojego syna), bardzo atrakcyjną ceną (ok. 1,80 zł za jedną książeczkę) i przepięknymi kolorowymi stronicami. 


Moje dziecko uwielbia słuchać opowiadań o śmiesznych perypetiach zwierzątek i ich opiekunów. Często nawet chce mi zabrać książeczkę przed dokończeniem czytania, bo chce jak najszybciej obejrzeć wszystkie ilustracje.
A przyznać trzeba, ze na każdej z 12 stronic książeczki ilustracje są przepiękne, kolorowe i na pewno bardzo pobudzające wyobraźnię.Bunio Bokser to książeczka o bokserze, który boksuje się z myślami, do kogo ma się z rana przymilać, by dostać to czego potrzebuje.

Doberman Dżeki to opowiadanie o dobermanie, który uciekł swojemu Panu, a ten go opisuje, ukazując jego wady i zalety.

Chart na nartach to nasza ulubiona bajeczka, o charcie, którego właściciel chciał nauczyć jeździć na nartach, pełna humoru i zabawnych zwrotów akcji owej nauki.

Pusio chihuahua to bajeczka o piesku z najstarszej rasy psów, opowiada o nim jaki jest i jak się zachowuje.

Wszystkie książeczki są bardzo ciekawe i zabawne. Synek uwielbia oglądać każdą z nich po kolei i gdy skończy, to zaczyna od nowa i od nowa, przekłada, układa i znowu. Rzucał, szarpał i wyczyniał z nimi cuda- nie udało się mu zniszczyć żadnej z nich, więc śmiem twierdzić, że to książeczki nie tylko dla jednego Łobuzowatego dziecka, ale na pewno i kolejne (może równie łobuzowate jak mój syn) dziecko będzie mogło cieszyć się książeczkami, gdy mój synek z nich wyrośnie. 

Zachęcam do odwiedzenia strony Wydawnictwa MD znajdziecie tam mnóstwo książeczek i kolorowanej dla dzieci, kolejne książeczki już wkrótce opisze Wam na blogu i daję słowo wszystkie są pięknie ilustrowane i w bardzo atrakcyjnych cenach.  Zapraszam także na FB wydawnictwa.

7 komentarzy:

 1. moje dziecię też z pewnością byłoby szczęśliwe bo książeczki o zwierzątkach uwielbia. "Kartonowe" książeczki są o tyle super że dziecko samo może je oglądać nie uszkadzając przypadkiem.

  OdpowiedzUsuń
 2. swietne ksiazeczki moje dzieci uwielbiaja :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie książeczki to ja uwielbiam ;) Ciekawe obrazki,dość wytrzymałe strony i treść bardzo ciekawa ;) Z pewnością podbiją serca naszym dzieciom ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki to cos czego nigdy za wiele i czemu nie mówi się dość Czytanie to fantastyczne zajęcie

  OdpowiedzUsuń
 5. ładne,kolorowe,wartościowe właśnie takie lubię czytać synkowi

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiamy wszystkie ksiazeczki ,a takie najlepiej sie dziecku oglada wsztywnej oprawie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Książki tego wydawnictwa a w szczególności seria MIKO i kartonówki są rewelacyjne - na www.wydawnictwomd.pl kupiliśmy w zestawie za baaardzo przystępną cenę, taniej niż w księgarniach. Teraz jesteśmy w trakcie przerabiania serii zabawa z bajką.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger