7/24/2015 11:59:00 AM

Wydawictwo MD- Trzy Małe Świnki

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać kolejną, bardzo ciekawą książeczkę dla dzieci.
Książka formatu A4, z lakierowaną okładką i dodatkiem w postaci naklejek, to świetne rozwiązanie dla nieco starszych już dzieciaczków. Mój Synek jeszcze nie przykleja naklejek tam gdzie być powinny, aczkolwiek uwielbia książeczki z naklejkami i musiałam walczyć :) z nim żeby naklejki z tej książeczki poczekały na czas, kiedy będzie przyklejał je we właściwych miejscach. 


Książeczka opowiada o losie trzech małych świnek, które to mama świnka z powodu biedy wysłała w świat. Każda ze świnek zbudowała sobie w lesie domek, każda z innych materiałów. Pierwsza świnka ze słony, druga z desek, a trzecia domek murowany. Kiedy do pierwszej świnki przyszedł wilk bez trudu zdmuchnął słomiany domek, a mała świnka musiała uciekać w las, do drugiej małej świnki.
Kiedy wilk dotarł do drugiej świnki , z drewnianym domkiem dmuchnął w domek i ten także się rozpadł, a dwie świnki w nich schronione uciekły w las, do trzeciej małej świnki z domkiem murowanym.

Kiedy wilk dotarł do murowanego domku, myślał, że i z tym sobie poradzi, ale murowany dom okazał się stabilnym, więc postanowił, że wejdzie do świnek przez komin. Świnki szybko rozpaliły w kominku drewnem i słomą i ustawiły wielki gar z wodą, kiedy wilk schodził coraz niżej kominem, wpadł do wody i poparzony uciekł w las.


Odtąd trzy małe świnki żyły sobie bezpieczne w domku murowanym. A morał z tego taki, że czasami trzeba poświęcić swój czas i wysiłek by stworzyć coś trwałego i nie warto iść najprostszą drogą. 


Książeczka dla maluszków wydaje się wesołą historyjką, bez przemocy i agresji. Dla starszaka ma ona przesłanie, że warto się starać i poświęcić więcej czasu na budowanie/ tworzenie czegoś trwałego. 


Piękne i niezwykle kolorowe ilustracje pobudzą niejedną małą i tą większą wyobraźnię. Mnie osobiście książeczka bardzo się spodobała, a naklejki i zadania na końcu książeczki to świetna rozrywka dla dzieci, dlatego serdecznie Wam polecam książeczka warta uwagi. 


Zapraszam do odwiedzenia strony Wydawnictwa MD i do polubienia na facebooku.

5 komentarzy:

 1. CIEKAWA KSIAZECZKA BARDZO KOLOROWA:)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja uwielbiam tę bajkę :) Bo tylko ciężką pracą ludzie się bogacą ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna książeczka i jeszcze te naklejki które dzieci uwielbiają ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam tę bajeczkę z dzieciństwa i stwierdzamy ze takie ponadczasowe nie bez powodu przetrwały i do dzieci dzięki takim ksiazeczkom będą nadal przekazywane kolejnym pokoleniom

  OdpowiedzUsuń
 5. ksiażki takie zawsze u mnie sie znajdą sie na półce,dziękuję pani Kasiu bo wiem co wybrać dla swojego dziecka

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger