7/31/2015 01:50:00 PM

Wydawnictwo MD- Sportowa Krowa


Dzisiaj chciałabym Wam polecić kolejną, bardzo fajną książeczkę wydawnictwa MD.

Bajeczka pod tytułem SPORTOWA KROWA.  

Bajeczka, którą nawet dziś kolejny raz czytaliśmy sobie przed drzemką z synkiem.
Bajeczka bardzo zabawna i pełna dynamizmu, a do tego zawiera świetne i barwne obrazki.

 
 
 
Bajeczka pouczająca, bez agresji i przemocy, której ostatnio tak pełno w bajkach. Czyta się ją bardzo przyjemnie i napisana jest łatwym i zrozumiałym językiem, w formie rymowanki. 


 

Sportowa Krowa to bajeczka, która opowiada o pewnej krówce, która miała marzenie. Marzenie o bycie znaną, sławną sportsmenką, chciała jeździć na rowerze. Dobra wróżka, która śledziła marzenia krowy miała dla niej jednak inny pomysł, wyczarowała dla krowy rolki. Tak każdego dnia krowa jeździła, biegała na rolkach, z czasem doszła do wprawy i szybciutko mknęła drogą na łąkę. Inne zwierzęta z zagrody jej tego zazdrościły i któregoś dnia krowa została poproszona o poprowadzenie zajęć z gimnastyki. Jakież było jej zdziwienie kiedy na zajęcia przybyły prawie wszystkie zwierzątka z zagrody. Była dumna, że tak cenią sobie sport i sprawność fizyczną.

Książeczka ma przesłanie dla dzieci, że gimnastyka jest ważna dla zdrowia i prawidłowego rozwoju. 

Mój synek uwielbia słuchać kiedy mu ją czytam, czasem śmieje się i klaszcze w dłonie, tak więc spokojnie nadaje się dla dzieci młodszych, a dla starszaków będzie to książeczka, która nauczy ich ważnej kwestii- zdrowie fizyczne jest ważne, dlatego trzeba ćwiczyć.

W dzisiejszych czasach dzieci większość dnia spędzają siedząc, jak obserwuje nawet teraz we wakacje, wyjdą i siedzą na ławce, na poręczy trzepaka, na kocu. Nie biegają na boiskach za piłką, nie fikają na trzepaku, albo w ogóle nawet na świeże powietrze nie wychodzą i grają w domu na telefonie, tablecie, komputerze. I nie mówię tu o nastolatkach, ale ostatnio byłam świadkiem dziecka grającego na telefonie w piaskownicy. Chyba każdemu rodzicowi przydałaby się ta książeczka w domu, żeby przypomnieć im jak ważny jest ruch.  

Taka niepozorna bajka, a właśnie ona może przemówić do dziecięcej wyobraźni , dlatego zachęcam do uzupełnienie biblioteczek o tę książeczkę.Zapraszam do odwiedzenia strony wydawnictwa MD, oraz do polubienia ich na facebooku.

4 komentarze:

 1. fajna ksiazeczka a przede wszystkim pouczajaca

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna i z przesłaniem i poza tym o czym piszesz pokazuje ze sport jest dla każdego dostępny i każdy może znaleźć dla siebie taka dyscyplinę która sprawi mu radość i przyniesie sukces

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne,kolorowe obrazki,ciekawa i pouczająca treść naprawdę książeczka jest rewelacyjna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ksiażka ma przesłanie,jest ciekawa,ze zrozumialym tekstem warto ją mieć

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger