2/10/2016 02:02:00 PM

Red Pharma- Calmapherol Regular

Dzisiaj już ostatni produkt jaki mieliśmy możliwość testować od firmy Red Pharma, a mianowicie krem Calmapherol Regular . 

Krem przydał mi się praktycznie tydzień po jego otrzymaniu, niestety w wyniku zmian w składzie proszku do prania dostałam uczulenia. Jestem alergikiem, ale jak to ja zawsze zakupy na jednej nodze, bo jakoś nie bardzo lubię robić zakupy i siedzieć w jakimkolwiek sklepie. Chyba, ze jestem zmęczona, wtedy powoli się poruszam i faktycznie czytam skład produktów. Niestety tym razem nie przeczytałam i moje nogi po 15 min od założenia leginsów wyglądały tak:


Zazwyczaj w takich sytuacjach ratowałam się wapnem i zawijaniem gotowych do drapania paluszków w rękawy swetra- dosłownie. Nie znałam kremu, który by mi łagodził takie zmiany. Dlatego do kremu regenerującego Calmapherol Regular też podeszłam z dystansem i w pogotowiu czekało wapno. Leginsy wyprane w felernym proszku od razu zdjęłam, a nogi nakremowałam i wiecie co, nie wiem dokładnie ile czasu minęło, ale na pewno nie więcej niż 15 min, a uporczywe swędzenie, pieczenie i chęć drapania minęły. Moje nogi i tak już były podrapane, bo kiedy wychodzi uczulenie ja zazwyczaj drapię się aż do krwi, tak silnie swędzi. Dlatego bardzo się cieszę, że mam krem Calmapherol Regular, bo po 2 dniach moje nogi wyglądały już tak:
Poniżej zamieszczam informacje od producenta:
"Dzięki zastosowaniu wysokogatunkowego i mikronizowanego tlenku cynku, łatwo się rozsmarowuje i wnika w głębsze warstwy naskórka w porównaniu z innymi preparatami zawierającymi tlenek cynku. Działa regenerująco, zmniejsza stany zapalne skóry, wspomaga gojenie podrażnień. Wykazuje działanie gojące i antybakteryjne na skórę.                                                                                                 Zapobiega utracie wilgotności przyczyniając się do poprawy nawilżenia i przywrócenia naturalnych funkcji obronnych skóry. Zmniejsza rumień i obrzęk. Może być łączony z preparatami sterydowymi, jako tak zwana „baza” – dzięki temu wspomaga leczenie stanu zapalnego przez sterydy oraz działa regenerująco i nawilżająco na skórę dzięki witaminie E.
Zastosowanie – w stanach podrażnień skóry przebiegających z zaczerwienieniem, świądem lub bólem. W zmianach atopowych, a także otarcia, zadrapania naskórka. Po zabiegach dermatologicznych, ukąszenia owadów i poparzenia słoneczne.
Nie zawiera parabenów i barwników, substancji zapachowych.
Produkt wytwarzany w Polsce według najwyższych norm jakości GMP (takich jakie obowiązują podczas produkcji leków na receptę)."Sami widzicie krem Camapherol Regular jest naprawdę świetny, nie tylko w działaniu, ale i w składzie, nie tylko łagodzi świąd, ale i regeneruje podrażniony czy też podrapany już naskórek. Produkt dostępny jedynie w aptekach, ale uważam, że warto go mieć w domu jeśli ktoś ma podobne problemy skórne jak ja. Calampherol Regular łagodzi podrażnienia, oparzenia słoneczne, czy miejsca ukąszenia owadów, zmniejsza uczucie pieczenia, świądu czy bólu, nawilża i regeneruje naskórek.Bardzo łatwo się go aplikuje na skórę, nie jest gęsty, nie pozostawia tłustych smug i nie sprawia że skóra się lepi, można go użyć, nawet tak jak ja to robiłam, w ciągu dnia.  Ja polecam produkt alergikom :)
I zapraszam do Red Pharma

9 komentarzy:

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger