2/09/2016 03:14:00 PM

Wydawictwo NIKO- Baw się z wiewiórkami
Kolejna wspaniała pomoc w nauce od wydawnictwa NIKO, tym razem nieco łatwiejsze wzorki niż w poprzedniej książeczce.Książeczka Baw się razem z wiewiórkami przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-4 latka, ale i mój syn tak naprawdę zaczął się nią interesować i wypełniać z pomocą mamy. Książeczka posiada laminowane strony i pisak suchościeralny dzięki czemu możemy ćwiczyć do woli.
Tak jak wspomniałam wzory- szlaczki w tej książeczce są znacznie prostsze od wcześniej opisanej. Znajdziemy tutaj wytyczanie zwierzątkom drogi do jedzonka, kreślenie po śladach słoneczka, ślimaka, kwiatuszka, ale i też nieco już trudniejsze kreślenia jak rysowanie domku, dłoni, pieska.

Ale dzięki ścieralnym stronom można ćwiczyć i ćwiczyć, niektóre wzory można ćwiczyć w wieku 3 lat do innych wracać z dzieckiem po kilku miesiącach i to jest właśnie najlepsze co może być w takich książeczkach. Niestety wszystkie kolorowanki są jednorazowe, tutaj możemy ćwiczyć do woli. Możemy obrysować pisakiem kontury i dokupić kolorowe mazaki ścieralne i pozwolić dziecku na kolorowanie. Każdy rysunek zawiera wskazanie kierunku w jakim dziecko powinno zacząć obrysowywać obrazki na stronach, dzięki temu dziecko ćwiczy prawidłowy odruch pisowni, od strony lewej do prawej.

Ta książeczka jest naprawdę ciekawą formą zajęć z dzieckiem, wspólnego spędzania czasu i uczy dziecka nie tylko rysowania  prostych linii, ale także skupiania uwagi, precyzji ruchów i prawidłowego odruchu pisania, co w późniejszym wieku przełoży się też na jakość pisowni dziecka, staranność. Poza tym taka książeczka to tak naprawdę inwestycja nie na jedno dziecko, bo jeśli będziemy o nią dbać, ścierać linie to przetrwa niejedno dziecko.

Nam osobiście się podoba i ćwiczymy już teraz, oczywiście później czyszczę książeczkę i będziemy ćwiczyć wiele razy, ale ta jak wspomniałam we wcześniejszej opinii, mój syn zaczął kreślić okręgi a nie tylko kreski, nauczył się innego ruchu dłonią, a to ważne.
Dlatego polecam Wam Wydawnictwo NIKO i zapraszam także do polubienia ich na facebooku

11 komentarzy:

 1. Oj mało ciekawych rzeczy dla dzieci w dobrej jakośći i cenie

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie ta gąbeczka zepsuła się od razu :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Widze ze warta uwagi ksiazeczka chetnie ja przetestuje z synkiem

  OdpowiedzUsuń
 4. książeczkę posiadam i uważam że jest świetna :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajne są takie książeczki :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Jest świetna, zakupiliśmy w przedszkolu, z tym że już nasza trochę w gorszym stanie jest :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super propozycja dla dzieci.Kolorowanki wielokrotnego użytku podobają mi się.

  OdpowiedzUsuń
 8. podoba mi się jak wcześniejsza tyle że ta jest łatwiejsza

  OdpowiedzUsuń
 9. książeczka super, mamy podobną tylko dla starszego dzieciaczka ;) jak pracowałam w szkolnictwie zamówiłam z wydawnictwa ktore przywiozło nam na próbę do placówki. Bardzo rozwijająca, wielokrotnego użytku. Produkt genialny

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger