2/17/2016 04:28:00 PM

Wydawnictwo NIKO- Literki cytynowe- uczą pisania i poprawią mowę

Dzisiaj pod lupą książka przeznaczona dla dzieci w wieku 4-7 lat, więc niestety mój syn jeszcze musi do niej "dorosnąć". Książeczka jak wszystkie, które otrzymałam formatu bloku rysunkowego, z miękkimi stronami. Każda strona to kolejna literka alfabetu do przećwiczenia przez dziecko. 


Książeczka uczy dzieci pisowni dużych liter i małych liter, naprzemiennie- jak dla mnie lepsza forma nauki niż ciąg dużej i ciąg małej, bo dziecko wyrobi w sobie odpowiedni odruch pisowni. Każda literka zajmuje stronę i na każdej ze stron mamy zamieszczoną ilustrację rzeczy, która na daną literkę się zaczyna. Obrazki miejscami wykropkowane, by dziecko mogło sobie zrobić krótką przezwę w powtarzaniu pisowni po śladzie i ładnie dorysować kontury przedmiotów. Może także obrazki w dowolny sposób pokolorować. Ma także możliwość doklejenia naklejek w miejsca gdzie obrazek jest wykropkowany, bowiem książeczka zawiera w środku naklejki. Według mnie to bardzo fajna forma zachęcenie dziecka do nauki. Naklejki  zachęcą dziecko do rozpoznawania  liter by je w odpowiednich miejscach przykleić.
Książeczka to tez fajna forma ćwiczeń z dzieckiem.
 Pamiętam jakby to było dziś, mama siadała, brała zeszyt i kropkowała mi literki do ćwiczenia pisowni, a ja w tym czasie okropnie się nudziłam. Teraz mamy gotowe zeszyty ćwiczeń więc każdy z nas powinien mieć czas by usiąść z dzieckiem i przećwiczyć rozpoznawanie i poprawne nazewnictwo literek, a książeczka od Wydawnictwa NIKO świetnie nam w tym pomoże.Ostatnie strony książeczki to różne ćwiczenia, które pozwolą sprawdzić czego już nauczyło się dziecko. 
Jak dla mnie książeczka jest rewelacyjna i będzie ona czekać na mojego synka, bo na pewno z niej  skorzystamy podczas nauki.

Ja polecam Wam odwiedzić Wydawnictwo NIKO i polubić ich na facebooku.

8 komentarzy:

 1. Super u mnie córcia próbuje sił w pisaniu mimo że ma dopiero 4 latka

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla nas na literki jeszcze może za wcześnie,ale naklejko,ło matko już mam prawie cały pokój w naklejkach.Córcia uwielbia naklejki,gorzej jak są stare i trzeba zdzierać razem z farbą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. u nas zawcześnie\zapóźno na takie książeczki, w zależności na którego patrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Również dostałam dziś książeczki tego wydawnictwa do przetestowania, syn jest wniebowzięty :)

  OdpowiedzUsuń
 5. swietna kreatywna ksiazeczka dla dzieci ewelina tkacz

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniała książeczka do nauki.Jeszcze trochę i mój Mikołajek będzie z takich korzystał :)

  OdpowiedzUsuń
 7. mój mały bardzo teraz polubił naklejki w książkach jeszcze nie teraz ale pózniej będzie się uczył na takich

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger