2/15/2016 02:52:00 PM

Wydawnictwo NIKO- Rysunki, rysuneczki Zuzi Biedroneczki


Dzisiaj kolejna wspaniała książeczka wydawnictwa Niko, kolejna dla dzieci w wieku 3-4 latka. 
Wydaje mi się, że chyba najbardziej prosta, to znaczy poziom trudności  rysowanki po śladzie zdecydowanie jest prostszy od wcześniejszych opisywanych przeze mnie książeczek.

Książeczka formatu  A4, z laminowanymi stronami, do książeczki dołączony jest pisak suchościeralny.

Książeczkę  Rysunki, rysuneczki Zuzi Biedroneczki mogłabym podzielić na dwie części. Pierwsza zdecydowanie prosta- szlaczki, koła, kwadraty , druga nieco trudniejsza rysowanki po śladzie bardziej skomplikowanych kształtów. Oczywiście rysować można wiele razy, ścierać, poprawiać i tak aż do osiągnięcia perfekcji ;) Myślę, że z książeczką 4latek poradzi sobie znakomicie, jest bardzo ciekawa, zawiera różne, ciekawe obrazeczki do obrysowania. Dziecko świetnie się przy niej bawi, a jednocześnie ćwiczy sprawność rączki.

U nas jeszcze 2 tyg temu synkowi było wszystko jedno czy lewą czy prawą ręką rysuje, dzisiaj rysuje jedynie prawą, nauczył się skupiac uwagę i starać się podążać po wykropkowanym śladzie. Oczywiście jak mu coś nie wyjdzie to ma jeszcze odruch zamazywania całej strony, zamiast sięgnąć po część ścierającą mazak, ale z czasem i ten nawyk w sobie wyrobi. Poza tym nawet my dorośli jak nam coś nie wychodzi potrafimy zamazać stronę we frustracji i wyrzucić do kosza, a mój Bączek jest teraz bardzo zbuntowany i drobne niepowodzenie bardzo go mobilizuje do kolejnych prób, dlatego książeczka wielokrotnego użytku to dla mnie coś naprawdę ekstra.

Filipek mimo, że nie radzi sobie ze wszystkim świetnie to stara się ćwiczyć, podobają mu się rysuneczki i chce je nawet kolorować.  Dlatego uważam, że książeczka nadaje się także dla dzieci nieco młodszych niż wspomniane 3-4 latki. Dodatkowo z książeczką można ćwiczyć słownictwo dziecka, przez pokazywanie i opisywanie rysuneczków . Myślę, że to super sposób na naukę i zabawę w jednym. Doskonała zabawa dla rodzica z dzieckiem i bardzo pożyteczna, dlatego polecam Wam odwiedzenie Wydawnictwa NIKO i zapraszam do polubienia na facebooku

8 komentarzy:

 1. U mnie wpis z książeczkami niko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy taka sama z przedszkola.jest super

  OdpowiedzUsuń
 3. śliczna książka u nas mało bo córcia wszystkie niszczyła :) mały tez się zamierza ale powoli zbieram kolekcję

  OdpowiedzUsuń
 4. Super książeczka.Z pewnością mój mały też zachęciłby się i zaczął ćwiczyć rysowanie po śladzie.

  OdpowiedzUsuń
 5. taką książkę do nauki warto mieć może spodoba się mojemu małemu

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger