2/04/2016 02:22:00 PM

Wydawnictwo NIKO- Literki

Dzisiaj o jednej z książeczek od wydawnictwa NIKO. Wybrałam do opisania "Literki" . Literki to książeczka, zbiór zadań przeznaczony dla dzieci w wieku 6-8 lat, dlatego pozwolę sobie ja sama opisać, bez udziału syna. Aczkolwiek Filipek siada bierze książeczkę, mamusia czyta i wyjaśnia o co chodzi, dzięki czemu dodatkowo się uczymy, poznajemy świat literek i wiele ciekawych zabaw. Wspaniale spędzamy czas. 
Literki to naprawdę fantastyczny zbiór zadań dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, bo poprzez zabawę pozwala utrwalać wiedzę, a nauka przez zabawę to według mnie najlepsza z możliwych opcji :)
Książeczka formatu A4 zawiera kolorowe strony wypełnione przeróżnymi ćwiczeniami. Ćwiczenia w formie rebusów, wykreślanek, zagadek, rozsypanek i wielu innych bardzo ciekawych zadań sprawi, że dziecko chętniej przysiądzie nad książeczka. Każda literka jest wyszczególniona i do każdej literki są odpowiednie zadania, zadania mające na celu rozpoznawanie literek i utrwalanie ich pisowni. Każde ćwiczenie jest zupełnie inne dzięki czemu dziecko nie znudzi się szybko. Uważam, że to bardzo dobra forma przekazania wiedzy dzieciom w wieku 6-8 lat. Niestety patrząc na podręczniki dzieci w szkołach czy przedszkolach (mam w tym wieku chrześniaka) jestem przekonana, że książeczki wydawnictwa NIKO szybko trafią do niejednego domu, jako pomoc w nauce. Nie wiem czy tylko mnie wydają się podręczniki szkolne tak mało kolorowe i takie niedziecięce, a przez to zniechęcające dzieci do nauki? Jeśli macie w domu dzieci w wieku przedszkolnym czy wczesnoszkolnym to zdecydowanie polecam Wam książeczki wydawnictwa NIKO, bo są świetne. Już  wkrótce opiszę inne książeczki, takie dla dzieci w wieku 3-4, ale i 5-8 lat. My uczymy się po swojemu z każdej książeczki, bo tak naprawdę książeczki wydawnictwa NIKO można używać bez ograniczeń wiekowych:)
Polecam Wam odwiedzenie Wydawnictwa NIKO i zachęcam do polubienia na facebooku

11 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa książeczka
  pozdrawiam MARCELKA FASHION ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo fajna ta książeczka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. fajna książeczka córcia takie uwielbia mimo że ma dopiero 4 latka

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwialbiamy z Maja takie książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ma tą książeczkę i jest świetną pomocą w nauce :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super niestety niemam jej ale widac ciekawa

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniała książeczka jest i kolorowa i ciekawa a z nią nauka to dla dziecka czysta przyjemność.

  OdpowiedzUsuń
 8. ciekawe, zapewne zanim moja córcia będzie miała 6 latek wymyślą jeszcze inne cudeńka.

  OdpowiedzUsuń
 9. wspaniała, idealna dla dziecka, przejrzysta, wyraźna , bardzo kolorowa

  OdpowiedzUsuń
 10. fajna książeczka dla dzieci,podoba mi się

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 WYCHOWUJE I TESTUJE , Blogger